KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984048
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : ERENKÖY MAH. / AYDINLIK
Oda Sayısı : 3+1
: 144
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 25.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1068 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.06.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 15:30
Satış Yeri
:
KONYA ADALED SARAYI B BLK Z18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/1068 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, HOCACİHAN MAHALLESİ 14818 Ada, 13 Parsel, ZEMİN KAT 2 BAĞIMSIZ BÖLÜM SAYILI TAŞINMAZın satışı yapılacaktır.taşınmaz Erenköy Mahallesi, Şelale sokak üzerinde 8 dış kapı numaralı Tuana Apartmanı içerisinde zemin katta yer alan 2 iç kapı numaralı mesken niteliklidir. Onaylı mimari projesine göre parsel üzerinde 1 adet yapı bulunmaktadır. Bina girişi zemin kat seviyesinden ve güneybatı cephesinden sağlanmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı alüminyum doğramadır. Taşınmaz bodrum, zemin, 1. Ve 2. Normal kat olmak üzere 4 kattan oluşmaktadır. Bodrum katında ortak yer depo ve kömürlük, zemin, 1. Ve 2. Normal katlarında her katta 2?şer adet daire olmak üzere 6 adet daire yer almaktadır. Bina dahilinde 6 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Parsel çevresi betonarme bahçe duvarıyla çevrilmiştir. Bina dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina giriş holü zemini mermer, merdiven evi zemini mermer, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Taşınmaz zemin katta olup güneybatı ve güneydoğu cephelidir. 2 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz bina girişi karşıda olmak üzere sağ tarafta yer almaktadır. Taşınmazın net kullanım alanı 144 m2, brüt kullanım alanı ise 162 m2 dir. Mimari projesine göre ve mahallen 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, wc ve lavabo, 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dairenin iç özellikleri genel olarak; antre zemini laminant parke, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Odaların zeminleri laminant parke, duvarları plastik boyalıdır ve tavanları asma tavandır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatlarının mevcut olduğu binanın ısıtılması kalorifer ile sağlanmaktadır.
Adresi : Erenköy Mah. Şelale Sok Tuana Apartmanı Zemin Kat No: 8/2 Selçuklu - Konya
Yüzölçümü : 144 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu : 10.07.2009 VE 08.06.2007 / 7/25 SAYILI RUHSATI MEVCUTTUR.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1 İhale Damga Vergisi : . %o5,69
Kaydındaki Şerhler : ipotek şerhi mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır
1. Satış Günü : 24/06/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : KONYA ADALED SARAYI B BLK Z18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1068 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR