KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941053
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 91
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13858 Esas
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 15:30
Satış Yeri
:
Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Z-18/19 Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2018/13858 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 14664 Ada, 1 Parsel, HOCACİHAN Mahalle/Köy, 14 Nolu Bağımsız Bölüm Satışı istenen taşınmaz tapuda; Konya İli, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 27 cilt, 2589 sayfa, 14664 ada, 1 parsel numaralı, 4.801,00 m² yüz ölçümlü, Kargir Apartman vasıflı ana taşınmazda A3 Blok, 3 kat, 14 bağımsız bölüm numaralı, 1/64 arsa paylı, Mesken vasıflıdır.
ADRESİ: Mehmet Akif Mahallesi, Akşemsettin Caddesi No: 5/14 Selçuklu/Konya adresindedir.
İMAR: Konya ili, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 14664 ada 1 parsel ile ilgili olarak dosyasında belge bulunmayıp,Selçuklu Belediye Başkanlığının resmi internet sitesinden edinilen bilgiye göre taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir.Parsel uygulama görmüş imar parselidir.
Satışı istenen Taşınmaz onaylı mimari projesine göre balkonlar dahil net 91,40 m² dir. Güney doğu cephe konumludur. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Blok giriş kapısı demir doğrama, giriş zemini, merdiven ve sahanlıkları yerinde dökme mozaik kaplama, giriş duvarları fayans lambiri ve üst tarafı tavana kadar sıva üstü boyalı, merdiven korkulukları demir doğramadan yapılmıştır. Çatısı ahşap oturtma üzeri kiremit kaplıdır. Mesken, antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ve 1 balkondan oluşmaktadır. Evin giriş, iç kapılar ahşap ve pencereleri ahşap doğramadır. Duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır. Antre kısmı ve ıslak alanlar seramik kaplı ve oda tabanları ahşap parke kaplıdır. Banyo duvarları tavana kadar ve wc duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgâhının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama ve mermer tezgâh bulunmaktadır. Banyo klozet ve lavabo vardır. Isınma sistemi sobalıdır. Elektrik ve su tesisatı döşelidir. Bilirkişilerce 140.000 TL kıymet verilmiştir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ki gibidir.
1. Satış Günü : 26/03/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Z-18/19 Mezat Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13858 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR