KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 2+1 daire icradan satılıktır

KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01029103
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 2+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 25.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/9076 ESAS
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 16:15
İkinci Satış Günü
:
17.10.2019 16:15
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI, BBLOK, ZEMİN KAT, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 12. İCRA DAİRESİ
2015/9076 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 15484 Ada, 7 Parsel, DUMLUPINAR Mahalle/Köy, B / 7 / 22 Nolu Bağımsız Bölüm Borç konusu taşınmaz; Konya İli, Selçuklu İlçesi, Şeyh Şamil mahallesi, Barış ve Eminönü caddeleri, Belirti sokağa cepheli, Merhaba sitesinin, B bloğunda, zemin kat + yedinci normal katında bulunan iç kapı numarası 22 olan yaklaşık batı - güney cepheli dairedir. Bu dairenin arsa payı 1/48 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 1/48 x 1.567,0 m2: 32,65 m2 dir. Daire; antre, salon, iki oda, banyo, tuvalet, mutfak ve holden ibarettir. İki adet balkon vardır. Brüt inşaat alanı 109 m2, net 94 m2 civarındadır. Salon ve oda tabanlarına taban tahtası çakılmıştır. Sulu kısımların tabanına seramik döşenmiştir. Kapı kasaları ahşap, yağlı boyalıdır. Kapı kasaları verniklidir. Pencereler PVC doğrama olup mermer denizlik vardır. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, plastik boyalıdır. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah üst ve alt dolapları vardır. Tezgah alnında üç sıra fayans vardır. Kalorifer petekleri paneldir. Elektrik ve su tesisatı vardır. Yapılan keşif sırasında ısıtma sistemi kaloriferli dairede kiracının ikamet etmekte olduğu ifade edilmiştir. Borç konusu dairenin de üzerinde bulunduğu B blok asansörlü olup bodrum katı, zemin katı, yedi adet normal katlı toplam yirmi dört adet dairelidir. Giriş kapısı profil doğramadır. Giriş tabanı yerinde dökme mozaiktir. Merdiven basamakları ve sahanlıklar yerinde dökme mozaiktir. Her katta dört adet daire bulunmaktadır. Asansör çevresi mermer kaplıdır. Parsel üzerinde muhtelif yaş, çap ve cinste ağaçlar bulunmaktadır. Parselin çevresine ihata duvarı yapılmıştır. Sokaktan giriş kapısı profildir.
Adresi : Şeyh Şamil Mahallesi, Barış Ve Eminönü Caddeleri, Belirti Sokağa Cepheli, Merhaba Sitesi, B Blok, No: 6/22, Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 94 m2
Arsa Payı : 1/48
İmar Durumu : İnşaat tarzı Mevcut yapı imar durumuna uygundur. Mevcut yapının inşaat ruhsatı 1989 yılında, 4/11 sayı ile alınmıştır.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve hacizler mevcut olup, haciz dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 16:15 - 16:20 arası
2. Satış Günü : 17/10/2019 günü 16:15 - 16:20 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI, B BLOK, ZEMİN KAT, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK ' nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/9076 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR