KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 2+1 daire icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01019757
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : MALAZGİRT MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 2+1
: 97
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 03.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6069 ESAS
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
08.10.2019 14:20
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2018/6069 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Dumlupınar mahallesi, 114 cilt, 11614 sayfa, 23 L II pafta, 13528 ada, 6 parselde kayıtlı 1.136,0 m2 alanlı arsanın üzerine yapılmış, bodrum katı, zemin katı, yedi adet normal katı olan, toplam otuz iki adet daireden ibaret ana yapının, zemin kat + dördüncü normal katında, 19 bağımsız bölüm nolu, 1/32 arsa paylı dairenin tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Gayrimenkulün Adresi: Malazgirt mahallesi, Mehtap ve Tuna caddeleri, Tayyibe sokağa cepheli, Toroslar Apartmanı, no: 2/19 da, Selçuklu / Konya
Gayrimenkulün Özellikleri: Satışa konusu taşınmaz; Konya İli, Selçuklu İlçesi, Malazgirt mahallesi, Mehtap ve Tuna caddeleri, Tayyibe sokağa cepheli, no: 2 deki Toroslar Apartmanının zemin kat + dördüncü normal katında bulunan, iç kapı numarası 19 olan yaklaşık kuzeydoğu ? kuzeybatı cepheli dairedir. Bu dairenin arsa payı 1/32 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 1/32 x 1.136,0 m2: 35,50 m2 dir. Daire; antre, salon, iki oda, banyo, tuvalet, mutfak ve holden ibarettir. İki adet balkon vardır. Brüt inşaat alanı 97 m2, net 83 m2 civarındadır. Salon ve oda tabanlarına taban tahtası çakılmıştır. Sulu kısımların tabanı yerinde dökme mozaik, seramik döşenmiştir. Giriş kapısı çelik, diğer doğramalar ahşap, yağlı boyalıdır. Pencereler PVC doğramadır. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, plastik boyalıdır. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları vardır. Banyo, tuvalet iç duvar yüzeyleri yarıya kadar fayans kaplıdır. Antrede ahşap vestiyer bulunmaktadır. Kalorifer petekleri panel ve saçtır. Elektrik ve su tesisatı vardır. Yapılan keşif sırasında ısınma sistemi kaloriferli olan dairede kiracının ikamet etmekte olduğu ifade edilmiştir.Borç konusu taşınmazında üzerinde bulunduğu ana yapının bodrum katı, zemin katı, yedi adet normal katı vardır. Her katta dört adet daireden toplam otuz iki adet daire vardır. Ana giriş ve rüzgarlık kapıları profil doğramadır. Giriş tabanı yerinde dökme mozaiktir. Merdiven basamakları ve sahanlıklar yerinde dökme mozaik olup profil korkuluk vardır. Zemin katta asansör çevresi mermer kaplıdır. Parselin çevresinde ihata duvar vardır. Sokaktan giriş kapısı profildir. Bahçe düzenlemesi yapılmış, ağaçlar dikilmiştir. İmar durumu: Yakın çevresindeki imar durumuna göre, borç konusu 1/32 hissenin bulunduğu 23 L II pafta, 13528 ada, 6 parsel; imar planında sekiz kat blok nizam mesken sahasına isabet etmektedir.Taşınmaza bilirkişilerce 145.000 TL kıymet verilmiştir.
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydında ki gibidir.
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 08/10/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6069 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR