KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 2+1 daire icradan satılıktır

KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997941
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : BEYHEKİM MAH. / YAZIR
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/891 Esas
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.06.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 14:45
Satış Yeri
:
AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CAD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İHALE/MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 8. İCRA DAİRESİ
2018/891 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:

Konya ili, Selçuklu İlçesi, Yazır Mah. 28906 ada, 11 parselde kayıtlı 45.698,33 m2 miktarında toplam arsa üzerinde, karkas apartman vasfıyla kayıtlı kat mülkiyeti ile B1-8 Blok, 1. kat 7 nolu B.B. numaralı meskenin, 1/640 arsa payıyla tam hisse oranında borçlu adına kayıtlı olup, zeminde 28906 ada, 11 parselin üzerinde 16 adet zemin+9 katlı apartmanın olduğu, taşınmazla ilgili bağımsız bölümlerin kat mülkiyeti ile oluşturulduğu görülmüş, taşınmaz malikinin taşınmazdaki arsa payına göre payına düşen arsa miktarı (1/640) x 45.698,33m2'dir. Taşınmazda kıymet takdir tarihinde kiracının ikamet ettiği, kiracı nezaretinde girilen taşınmaz, yaklaşık güney ve doğu olmak üzere 2 cepheli, zemin +9 katlı binanın, 1.katında olup, 2 oda, 1 salon, mutfak, wc, lavabo, banyo , antre ve 1 balkondan oluşmaktadır. Balkon katlanır cam balkon ile kapalıdır. Binanın dış cephesi yalıtımlı, harç sıvalı ve akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı ve dış rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer olup, profil doğrama korkuluk mevcuttur. Ayrıca yangın merdiveni vardır. Daire giriş kapısı ve iç kapılar Amerikan panel kapı, pencereler beyaz renkli pvc doğramadır. Salon ve odaların tabanları laminant parke, mutfak antre ve ıslak mekanların tabanları seramiktir. Salon, odalar,mutfak ve antre iç duvar yüzeyleri alçı sıvalı ve saten boyalı, ıslak mekanların iç duvar yüzeyleri tavana kadar fayanstır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı granit olup, tezgah alt ve üst dolapları mevcuttur. Antrede vestiyer, banyoda duşakabin, lavabo, klozet ve altı çamaşır makinesi yeri olan dolap vardır. Lavabo ve wc aynı yerdedir. Isınma sistemi merkezi ısıtma ve doğal gazlıdır. Petekleri alüminyumdur. Elektrik ve su tesisatı olan, kaloriferli ve çift asansörlü bir dairedir. Yeşil alan düzenlemesi yapılı, çocuk oyun alanları ve kamelyalar vardır. Beyhekim Devlet Hastanesine yaklaşık 700 m. mesafede Yazır Toki Konutlarında bulunmaktadır. Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 4. maddesi gereğince yapılan ölçümler ve hesaplara göre dairenin brüt inşaat alanı 97 m2 , balkon hariç net kullanım alanı 60,13 m2 , balkon 3,04 m2 dir. 2018 yılı için Belediyenin belirlediği arsa rayiç değeri 220,00TL'dir.
Adresi : Beyhekim Mah. Şehit Mustafa Akyüz Sokak No:21/7 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 45.698,33 m2
Arsa Payı : 1/640
İmar Durumu :Keşfe konu meskenin yapılı bulunduğu 28906 ada , 11 parsel imar planında Mesken ve Trafo Sahasına(Toplu Konut Alanı) Sahasına isabet etmektedir. Bina Yüksekliği, Bina Derinliği, Ön Bahçe, Yan Bahçe, Arka Bahçe mesafeleri: Mevcut Bina ve E: 1.20 , Hmax: Serbest, Max. TAKS: 0.30 olarak belirtilmiş olup, parselde yapılı bulunan binaların inşaat tarih ruhsat sayısı 2009 490-504/451 olarak belirtilmiştir. Parsel imar parseli konumundadır.
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 23/07/2009 tarihli yönetim planı vardır.
1. Satış Günü : 19/06/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : AKABE MAH. CEMİL ÇİÇEK CAD. ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İHALE/MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/891 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR