KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Selçuklu'da 185 m² 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054594
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HACIKAYMAK MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 4+1
: 185
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/819 Esas
Muhammen Bedeli
:
410,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
02.01.2020 15:40
Satış Yeri
:
Cemil Çiçek Cad. Adalet Sarayı B BLOK Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2019/819 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 28815 Ada, 7 Parsel, ŞEKER MURAT Mahalle/Köy, 48 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu taşınmazında içinde bulunduğu ana taşınmaz ile ilgili olarak zeminde yapılan keşif incelemesinde , Ana taşınmaz üzerinde içerisinde kıymet takdirine konu taşınmazında bulunduğu, mimari projesine uygun olarak yapılan tapu kaydında vasfı belirtilen 14 katlı Betonarme apartmanın olduğu görülmüştür. Taşınmazın zemin katları ticari normal katları mesken olarak kullanılmaktadır. Ana taşınmaz konum olarak Hacıkaymak mahallesi Şehit Mehmet Akdemir ve İbrahim Müteferrika sokaklara cepheli konumdadır. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Ana binanın giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılı, giriş duvarlar sıva üzeri boyalı ve dekoratif mermer kaplama, tavanları alçıpan asma tavan, merdiven ve sahanlıkları mermer, merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. İki asansörlüdür. Taşınmazın çevre düzenlemesi yapılmış ve etrafı bahçe duvarı ile çevrili, 24 saat güvenlikli, oyun parkı kapalı otoparkı, kamelya ve basketbol oyun alanı vardır.Mesken, antre, 4 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, hol, giyinme odası, ebeveyn duşu ve 2 balkondan oluşmaktadır. Evin giriş çelik kapı, iç kapılar amerikan panel ve boyalı, pencereleri ahşap görünümlü pvc doğramadır. Girişte gömme kapaklı vestiyer dolabı vardır. Salon ve antre tavanında dekoratif alçıpan asma tavan vardır. Salon ve oda duvarları alçı sıvalı ve üzeri duvar kağıdı kaplıdır. Islak alanlar zeminde seramik kaplama, oda tabanları laminat parke kaplıdır. Banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, granit mermer tezgahının altında ve üstünde dolapları, arasında fayans kaplama bulunmaktadır. Üçlü ankastre seti vardır. Balkon cam kapama ile kapatılmıştır. Merkezi ısınma ve panel petek döşelidir. Banyolarda duşakabin, klozet ve lavabo vardır. Doğalgaz, elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Taşınmazın 2011 tarih ve 661/269 sayı ile inşaat ruhsatı alındığı tespit edilmiştir. Taşınmaz brüt 266,00 m², balkonlar dahil net 185,56 m² alanlıdır.
Adresi : Hacıkaymak Mahallesi, İbrahim Müteferika Sokak No:33/49 Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 3.534 m2
Arsa Payı : 77/3534
İmar Durumu : Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünün imar durum belgesine göre taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 410.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 02/01/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : Cemil Çiçek Cad. Adalet Sarayı B BLOK Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/819 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR