KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 165 m², 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046665
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+2
: 165
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10930 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 15:05
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 15:05
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KONYA 13. İCRA DAİRESİ

2017/10930 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :

A-GAYRİMENKULÜN TAPU KAYDI;
Konya ili, Selçuklu ilçesi, Sille Mahallesi, 13673 ada 8711 parsel adı altında, 1. Kat 4 bağımsız bölüm nolu, 93 cilt, 9139 sayfada kayıtlı,1/6 Arsa paylı, 616,00 yüzölçümlü olup, tapuda " KARKAS APARTMAN" vasıflı, borçluya ait TAM hisse MESKEN olarak kayıtlıdır.

B-GAYRİMENKULÜN ADRESİ;
Dumlupınar Mahallesi, Aşure Sokak, Şahin Apartmanı No:7/4 Selçuklu/KONYA

C-YAKIN ÇEVRE ULAŞIMI, ÇEVRE YAPILAŞMA BİLGİLERİ VE KONUMU;
Söz konusu binanın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Dumlupınar Mahallesinde mesken vasfında daireler bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezineuzak olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmaktadır. Taşınmaz; Kitabe Sokak ile Aşure Sokağa cepheli olup, doğusundaki Osman Sultan Caddesine230 m, güneyindeki Şehitlik Caddesine 100 m mesafededir.Etrafında da yine aynı özelliklere sahip, 3 katlı mesken binaları bulunmaktadır. Selçuklu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü 07.11.2017 tarih ve 3617 sayılı imar durum belgesine göre 3 kat blok mesken sahasında bulunmaktadır.Parsel üzerindeki meskenin 2005 tarih ve 13/35 sayılı yapı ruhsatı bulunmakta olup, binada Kat Mülkiyetine geçilmiştir.

D-ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ;
616,00 m2 parsel üzerindeki blok yaklaşık 12 yıllık olup, bir bloktan oluşmaktadır. Kıymet takdiri yapılacak olan meskenin bulunduğu blok tek giriş olup, zemin katta 2 adet daire ile diğer her katında 2 adet daire, toplam da blok; 6 adet daireden oluşmaktadır. Bina giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramadan yapılmıştır. Binanın giriş kısmının zemini mermer kaplamaduvarları renkli mozaik kaplama olup, merdivenlerin döşeme ve basamakları da mermer kaplamadır. Binanın dış cephesi ise; renkli mozaik kaplamadır.Ana gayrimenkuldeasansör bulunmamakta olup, bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiştir. Binaların çevresi bahçe duvarı ile çevrilidir.Parselde yapılaşma tamamlanmıştır.

E-SATIŞA KONU BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ;
Satışa konu 4 bağımsız bölüm nolu daire, Z+1. katta olup, yüzölçümü brüt 165,00 m2, net ise; 129,58 m2 olup taşınmaza ait 12,55 m2 balkon ve 10,60 m2 kömürlük eklentisi bulunmaktadır. Dairede 3 oda, 1 salon, mutfak, antre, hol, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları Amerikan pres doğrama ve pencereleri ahşap doğrama olup, pencereler çift camlıdır. Salon ve odalar cilalı ahşap lamine parke ile kaplı, duvarları duvar kağıdı ile kaplıdır.Mutfak, antre ve ıslak hacimlerin zeminleri komple seramik kaplamadır. Antrenin giriş kısmı ahşap kaplı diğer kısımları duvar kağıdı ile kaplıdır. Banyo, lavabo-wc?nin duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak alt ve üst dolapları ve mermer tezgahı mevcuttur. Lavabo- wc de ayaklı lavabo vardır. Banyoda duşakabin, ayaklı lavabo ve klozet vardır. Mutfak balkonu katlanır cam ile kapatılmış olup diğeri açıktır. Antrede vestiyer bulunmaktadır. Isınma şekli bireysel sistem kaloriferli olup doğalgazlıdır. Kuzey, doğu ve batı cepheli olan daire; borçlu adına kayıtlıdır.
İmar Durumu :Selçuklu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü 07.11.2017 tarih ve 3617 sayılı imar durum belgesine göre 3 kat blok mesken sahasında bulunmaktadır.Parsel üzerindeki meskenin 2005 tarih ve 13/35 sayılı yapı ruhsatı bulunmakta olup, binada Kat Mülkiyetine geçilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesi, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10930 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR