KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 153 m² 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01200974
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SANCAK MAH. / BOSNA
Oda Sayısı : 4+1
: 153
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MERAM 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12606 Esas
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.10.2020 15:10
İkinci Satış Günü
:
24.11.2020 15:10
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/12606 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 28427 Ada, 4 Parsel, DİKİLİTAŞ Mahalle/Köy, F BLOK, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Nitelikli Meskenin Tam Hissesi.
Satış konusu binanın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Sancak Mahallesi'nde hem mesken hem de ara ara işyerleri bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tam olarak tamamlanmamış olup, gelişmekte ve normal rayiçte olan bir bölgededir. Bina şehir merkezinden uzakta olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmamaktadır. Binalar; Gönülveren ve Gülfidan Sokaklara cepheli olup, 200 m güneyinde Dr. Sadık Ahmet Caddesi, 120 m güney batısında Taç Mahal Caddesi, 200 m doğusunda Ebu Müslim Caddesi, 250 m kuzey batısında Hacı Hasan Kirli Camii, 230 m batısında Sancaktepe Parkı bulunmaktadır, şehir merkezine 9 km uzaklıktadır. 12.322,00m2 parsel üzerindeki bloklar yaklaşık 8 yıllık olup, parsel üzerinde altı adet blok bulunmaktadır. Satışı yapılan F Bloğun her katında 2 adet daire, toplamda da blokta 16 adet daire bulunmaktadır. Binanın, giriş kapıları ve merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. Binanın giriş kısımlarının zemini ile normal ve yangın merdivenleri mermer kaplama yapılmıştır. Tüm katların kat hollerinin zeminleri de mermer kaplama yapılmış, giriş ve her iki merdiven kovasının duvar ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boya yapılıdır. Asansör etrafları da mermer kaplamalı olup, binanın dış cephesi ise; mantolamalı sıva üzeri boya yapılmıştır. Bina yeni olup, herhangi bir bakım ve onarım masrafı bulunmamaktadır. Ana gayrimenkulde bir adet asansör bulunmakta, binalar çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş, sitenin bahçesinde otopark ve çevre düzenlemesi, oyun ve spor alanları ile ağaçlandırma ve kamelyalar yapılmış, etrafı bahçe duvarlarıyla çevrilmiş ve yapılaşma tamamlanmıştır. Girişinde güvenlik kulübesi bulunmaktadır. Satışı yapılan, F Blok, 1 bağımsız bölüm nolu mesken, zemin katta olup, yüzölçümü yaklaşık brüt; 194.24 m2, net alanı ise; 153,54 m2 civarındadır. Meskende 4 oda, salon, antre, mutfak, banyo, yatak odasında giyinme odası ve duş, lavabo-wc ve 3 adet balkon bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları amerikan panel kapı, pencere doğramaları da; ahşap görünümlü plastik doğrama olup, pencereler çift camlıdır. Salon, antre, hol ve odaların zeminleri laminant kaplamadır. Mutfak, balkonlar ve ıslak hacimlerin zeminleri ise; seramik kaplamadır. Salon, mutfak, antre ve odaların duvarları komple alçı sıva üzeri kağıt kaplama, banyo, duş, lavabo-wc ise; komple tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Mutfakta, granit mermer tezgahı ve mutfak dolapları, ankastreler, antrede ise; kapaklı vestiyer bulunmaktadır. Banyoda ve duşta duşakabin, hilton lavabo, klozet, lavaboda hilton lavabo, antre, mutfak, salonda dekoratif asma tavanlar bulunmaktadır. Isınma şekli kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Güney, kuzey ve doğu cephelidir.
Adresi : Sancak Mahallesi, Gönülveren Sokak, Şehr'İyar Konakları, F Blok,No: 11F/1 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 12.322,00 m2
Arsa Payı : 40/3200
İmar Durumu : Selçuklu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde yaptığımız araştırmalara göre, parselin imar durumu; "Konut Alanı"na isabet etmekte olup, MaxTAKS:0,25, E:1,25 olacak şekilde imarlıdır. Binanın Selçuklu Belediyesi'nden inşaat ruhsatı ve iskanı bulunmakta olup, binada kat mülkiyetine geçilmiştir.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında.
1. Satış Günü : 27/10/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 24/11/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12606 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR