KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 145 m² 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179752
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 4+1
: 145
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 18
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

BBN HABER 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1628 Talimat
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.09.2020 14:35
İkinci Satış Günü
:
13.10.2020 14:35
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2019/1628 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Sille Mahallesi 29139 Ada, 1 Parsel, A3 BLOK 2. KAT 10 BAĞMSIZ BÖLÜM SAYILI TAŞINMAZIN SATIŞI YAPILACAKTIR. 10 Nolu Bağımsız Bölüm Konya İli Selçuklu İlçesi Sille Mahallesi'nde bulunan 29139 Ada 1 Parselde 33.413,74 m² yüzölçümlü "2 Adet 18 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası" nitelikli ana taşınmaz içinde bulunan A3 Blok 2. Kattaki 80/34000 arsa paylı 10 nolu bağımsız bölüm "Mesken" nitelikli taşınmazın yeri belirlenerek; Yazır Mahallesi Akkonak Sokak Yenikent Park Evleri A3 Blok Bina no: 5 Kat: 2 Daire No: 10 (10 nolu bağımsız bölüm) de olup 108 cilt, 10706 sayfasında kayıtlı tam hissesi BORÇLU adına kayıtlıdır. dairenin içinde bulunduğu bina betonarme taşıyıcı sisteme sahiptir. Bulunduğu A3 Blok asansörlü olup; bodrum, zemin, 16 normal kat ve çatı katından ibarettir. Sitenin A3 Bloğunun zemin üzeri 2. Katındaki 10 nolu bağımsız bölüm (10 kapı numaratajlı daire) dört oda, 1 salon, girişi, antre, Wc-Lavabo mahali, banyo ve iki adet balkondan ibarettir. Dairenin tüm odalarının ve salonunun zeminleri laminant parke döşeli olup duvarları ise saten alçı üzeri saten boyalıdır. Dış kapısı çelik olan dairenin tüm iç kapıları ahşap doğramadır. Dairenin tüm pencereleri PVC doğrama olup camları ısıcamlıdır. Mutfağında alt üst dolapları ve mermer tezgahı bulunmakta olup; ısınması merkezi sistem doğalgazla sağlanmakta olup petekleri panel radyatörden yapılmıştır. Wc-Lavabo mahalinde Hilton lavabo ve alaturka tuvalet taşı, banyosunda ise yine Hilton lavabo, klozet ve duş yeri bulunmaktadır. Islak zeminin zeminleri seramik kaplama olup tavana kadar fayans döşelidir. Dairenin girişinde vestiyer bulunmaktadır. Daire yaklaşık olarak brüt 180 m2, net 145 m2 kapalı alana sahiptir. Binanın belediye hizmetlerinden faydalanma durumu tamdır. Elektriği ve içme suyu mevcut olup kanalizasyona bağlantısı yapılmıştır. Sitenin bahçesi duvarla çevrili olup; A3 Bloğun giriş dış giriş kapısı alüminyum doğramadan mamüldür. Sitenin bahçesinde açık otoparkı bulunmaktadır
Adresi : Yazır Mahallesi Akkonak Sokak Yenikent Park Evleri A 3 Blok Bina No. 5 Kat: 2 Daire No. 10 Selçuklu - Konya
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 80/34000
İmar Durumu : 28.06.2007 TARİH VE 8/39/226 NOLU BELGE İLE ALINMIŞTIR
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/09/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 13/10/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU; ADALET SARAYI B BLK Z18 Z19 KARATAY - KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1628 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR