KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 126 m2 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00918812
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 126
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 25.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1665 TLMT
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 14:15
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/1665 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İli , Selçuklu İlçesi,Sille Mahallesi , 17084 Ada, 13 Parsel, 3 Nolu Bağımsız Bölüm -Altı Adet Üç Katlı Betonarme Bina ve Arsası nitelikli ana taşınmazda B Blok, 1. Normal Katta 3 bağımsız projesindeki yeri belirlenerek Buhara Mahallesi, Saim Kayhan Sokak, Gülvadi Konakları, 5. Site, B Blok, No: 22, 1. Normal kat, Daire No: 3 deki 6497,00 m² arsada 1/20 = 324,85 m² arsa paylı Mesken 291 cilt, 28790 sayfasında borçlu adına TAM hisse ile kayıtlıdır.Taşınmaz Buhara Mahallesi, Saim Kayhan Sokak, Gülvadi Konakları, 5. Site, B Blok, No: 22, 1. Normal kat, Daire No: 3 numaralı mesken niteliklidir. Konu taşınmazın yer aldığı bina, 6497,00 m2 yüzölçümlü 17084 ada 13 parsel üzerinde betonarme yapı tarzında, blok nizam olarak inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesine göre ve mahallen parsel üzerinde A, B, C, D, E ve F Blok olmak üzere toplam 6 adet blok bulunmaktadır. Konu taşınmaz B Blokta yer almaktadır. Bloklar bodrum, zemin, 1 normal kat olmak üzere toplam 3 kattan oluşmaktadır. Değerleme konusu taşınmazın yer aldığı B blok genelinde 4 adet daire olmak üzere site genelinde toplam 20 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Binanın dış cepheleri sıva üzerine akrilik esaslı boyadır. Sitenin bulunduğu parselin çevresi betonarme bahçe duvarı ve fens teli ile çevrilmiştir. Binanın giriş kapısı alüminyum profildir. Bina giriş holü, kat holü ve merdiven evi zemini seramik, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Binanın ısıtma sistemi yapı kullanma izin belgesine göre ve mahallen bireysel kombi ile sağlanmaktadır.Taşınmaz doğu, kuzey ve güney olmak üzere 3 adet cephesi bulunmaktadır. Taşınmaz bina giriş cephesi karsı da olmak üzere bina girişine göre sağ tarafta yer almaktadır. Taşınmaz onaylı projesine göre net 126 m2, brüt 142 m² kullanım alanına sahip olup antre, hol, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, duş, WC-lavabo ve 3 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın antre ve hol zemini seramik, duvarları plastik boyalı, tavanı ise plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplı olup, duvarları plastik boyalı, tavanları ise plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvarları tezgah arkası dekoratif fayans kaplama olup diğer kısımları plastik boyalı, tavanı ise plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mutfakta MDF lam mutfak dolabı mevcut olup tezgahı granittir. Islak hacimlerin zeminleri seramik, duvarları fayans kaplı, tavanları plastik boyalıdır. Banyoda duşa kabin, lavabo ve klozet mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapıdır. Pencereler ise PVC?den mamul olup üzeri çift camlıdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Keşif sırasında taşınmaz içerisinde kiracı oturmaktadır. Yaklaşık 3 yaşında olan bina kat mülkiyetine geçmiştir.


Adresi : Buhara Mahallesi, Saim Kayhan Sokak, Gülvadi Konakları, 5. Site, B Blok, No: 22, 1. Normal Kat, Daire No: 3 Kapı Numaralı Meskendir.

Yüzölçümü : 126 m2 (NET)

Arsa Payı : 1/20

İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında ayrık nizam 2 kat, taks: 0.20, kaks: 0.40, Mesken Sahasına isabet etmektedir. Parselin ön bahçe mesafesi 5 m, yan bahçe mesafesi 3 m?dir. Yol, yeşil alan ve benzeri faktörlerden etkilenmemektedir.

Kıymeti : 270.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : İPOTEK VE HACİZ ŞERHLERİ MEVCUTTUR. İPOTEK NEDENİYLE

SATILACAKTIR.

1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 14:15 - 14:20 arası

2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1665 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR