KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 100 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198201
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : BUHARA MAH. / CUMHURİYET
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 28.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5264 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2019/5264 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 18110 Ada, 3 Parsel, SİLLE Mahalle/Köy, A blok, Zemin Kat, 1 no'lu Nolu Bağımsız Bölüm
Satış konusu binanın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Buhara Mahallesinde hem mesken hem de arada işyerleri bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinden uzakta olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs, dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmamaktadır. Binalar Hat ve İsmail Kaya Caddelerine cepheli olup, hemen güneyinde Hat Caddesi, kuzeyinde de Korcan caddesi ve İsmail Kaya Caddesi kesişim kavşağı bulunmakta, 200m güney doğusunda Kemal Rızvanoğlu İlkokulu, 250m doğusunda da Veysel Karani Camii bulunmaktadır. Ana gayrimenkul 2.597,00m2 yüzölçümlü arsa olup, parselin üzerinde 5 adet blok bulunmakta olup, kıymet takdiri yapılan dairenin bulunduğu A blokta tek giriş, zemin ve her katlarında bir, toplam da blokta üç adet daire bulunmaktadır. Binanın bahçe ve ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları profil doğramadır. Bina giriş kapısı etrafı sonradan pvc doğrama ile kapatılmıştır. Ayrıca binanın giriş kısmının ve tüm kat hollerinin zemini ile merdivenlerin döşeme ve basamakları mermer kaplama olup, giriş kısmının duvarları ile merdiven sahanlık duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın dış cephesi ise; sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Ana gayrimenkulde asansör bulunmamakta ve binalar çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş olup, parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Parselin etrafı beton bahçe duvarı yapılmış, bina aralarındaki iç avlu kısmında otopark ve çevre düzenlemesi yapılmış olup, tüm zeminler beton parke kaplama yapılmıştır. A bloğa ait hemen kuzeyinde üzeri kapalı ahşap kamelya ile arka bahçesinde kuş kulübeleri olduğu ve bahçesinde çeşitli yeşillendirmelerin yapıldığı tespit edilmiştir. Satışı yapılan 1 bağımsız bölüm nolu daire; A Blok Zemin katta olup, yaklaşık yüzölçümü brüt 131,28m2, net ise; 100,07m2 civarındadır. Dairede 3 oda, salon, mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu, balkonların sonradan pvc doğrama ile kapatıldığı tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap doğrama, balkon kapıları ve pencereleri ise; pvc doğrama olup, pencereleri çift camlıdır. Tüm pencereler dışarıdan ferforje korkuluk yapılıdır. Dairedeki salon ve odaların zeminleri tahta kaplama olup cilalıdır, antre, mutfak, lavabo-wc, banyo ve balkonların zeminleri fayans kaplamadır. Odalar, mutfak, antreve holün duvarları sıva üzeri plastik boyalı, lavabo, banyo ve wc'nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak alt üst dolapları ve mermer tezgahı, banyodaküvet, çamaşır makinesi kısmı ve klozet, lavaboda dolaplı hilton lavabo, antrede dolaplı vestiyer bulunmaktadır. Isınma şekli; kombi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Dört cepheli olan daire, tam hisse kayıtlıdır.
Adresi : Buhara Mahallesi Hat Caddesi Ekin Sitesi A Blok No: 1/1 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 2.597,00 m2
Arsa Payı : 1/15
İmar Durumu : Selçuklu Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü'nün 21.05.2019 tarih ve 1043 sayılı İmar durum belgesine göre parselin İmar durumu; "3 Kat Ayrık Nizam Mesken Sahası"na isabet etmekte ve TAKS:0.25, KAKS:0.75, olacak şekilde imar durumuna sahip olduğu belirlenmiştir. Etrafında benzer niteliklere haiz 2 ve 3 katlı meskenler bulunmaktadır. Binaların Selçuklu Belediyesi'nden 1995 yılı 11/24 İnşaat Ruhsatı ve iskanı bulunmakta ve binalarda Kat Mülkiyetine geçilmiş vaziyettedir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında.
1. Satış Günü : 29/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5264 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR