KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Şeker Mahallesi'nde 180 m² 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942010
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : ŞEKER MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU TELGRAF 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5614 Esas
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Konya Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu -Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KONYA 13. İCRA DAİRESİ

2018/5614 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :

A) TAPU KAYDI:Konya ili, Selçuklu İlçesi,Molla Gürani Mahallesi, 8.cilt, 724. sayfasında , 28962 ada, 6 parsel , 4.211,00 m² yüzölçümlü , 2835/202128 arsa paylı, Betonarme 13 katlı Apartman ve Arsası ana taşınmaz nitelikli , A Blok Zemin Kat 2 nolu bağımsız bölüm niteliği Mesken

B)ADRESİ:Şeker Mah. Taşova Sokak Üçkon Nisan Sitesi A-Blok Zemin Kat Daire No:2 Selçuklu/Konya

C)İMAR DURUMU: Selçuklu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 22/06/2018 tarih 2446 sayılı İmar Durum Belgesine göre, ana taşınmazın imar planında mesken sahasına isabet ettiği , max TAKS:0,25 , E:2,10 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaza 06/02/2013 tarih ve 2013/55 sayılı ruhsat belgesinin alındığı , 30/03/2015 tarih ve5/11/2013-55 sayılı yapı kullanma izin belgesinin alındığı belirlenmiştir.

D)TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:
a)Ana Gayrimenkulün Özellikleri:
Selçuklu ilçesi Parsana mahallesinde bulunan bina toplu konut özelliklerine sahip bir kompleksin içerisinde bulunmaktadır. Etrafında aynı özelliklerde meskenler ve işyerleri bulunmakta olup yüksek rayiçli bir bölgedir. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup toplu taşıma araçlarına yakın konumdadır. Taşınmaz, Üçkon- Nisan Sitesi A-Blokta mevcut olup4 .211,00 m² yüz ölçümlü arsanın içerisinde spor sahaları , çocuk oyun alanları ,sosyal tesisler ve açık otoparkı mevcuttur. Arsa üzerinde tek girişli blokta,toplam 72 adetdaire bulunmaktadır. Binanın ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Giriş rampası mevcuttur. Binanın giriş kapısının zeminleri veduvarları granit mermer kaplama , kat holleri ise alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Bloklarda asansör mevcut olup etrafı mermer kaplama , bina dış cephesi mantolama sıva üzeri dış cephe boyalıdır. Site etrafında yapılaşma tamamlanmış ,zemini kilitli parke taş döşeli, kamelyalı, giriş çıkışlarda kapalı devre güvenlik sistemi bulunmakta , giriş-çıkışlar kontrollü yapılmaktadır. Site içerisinde çevre düzenlemesi tamamlanmış , çevresi beton bahçe duvarı ile çevrili bulunmaktadır.
b)Satışa konu Bağımsız Bölümün Özellikleri:
Taşınmaz A-Blok, zemin kat 2 no'lu bağımsız bölümde, 4 oda + 1 salon , mutfak , antre , gece holü , Wc-Lavabo , banyo , ebeveyn duş , mutfak, salon ve oturma odasını çevreleyen balkon mevcuttur. Taşınmazıngiriş kapısı çelik kapı , iç kapıları Amerikan panel kapı , pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama ve ısı camlıdır. Mutfak , antre, gece holü , balkonlar veıslak hacimlerin zeminleri seramik ; salon ve odaların kuru zeminleri laminant parke kaplıdır.Dairedeki salon , odalar ve antre duvarları saten alçı üzeri boyanabilir duvar kağıdı ;lavabo-wc vebanyo duvarları tavana kadar fayans kaplamadır, Banyoda duşa kabin , klozet ve hilton lavabo bulunmaktadır. Lavaboda alaturka wc ve hilton lavabo mevcuttur. Mutfakta alt ve üst 1.sınıf mutfak dolabı , mermer tezgahı , ankastre ürünler ve ankastre dolapları ; antrede aynalı sürgülü kapaklı vestiyer bulunmaktadır. Salon , oturma odası ve mutfak tavanları asma tavan , diğerleri standart alçı tavan yapılmıştır.Elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. Mesken bina içi kaloriferli ,doğalgazlıdır. Dairede görüntülü diafonla iletişim sağlanmaktadır. Güney ve doğubakan iki cepheli dairenin yaklaşık net kullanım alanı 160 m² , brüt ise 180 m² dir.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Konya Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu -Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Karatay/KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5614 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR