SARAYÖNÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Sarayönü'nde kerpiç ev ve arsası icradan satılıktır

SARAYÖNÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115512
Şehir : Konya / Sarayönü
Semt-Mahalle : BOYALI MAH. / SARAYÖNÜ
: 4382
Yayınlandığı Gazeteler

SARAYÖNÜ MANŞET 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/907 Esas
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Fatih Mahallesi Yalçın Caddesi No:1 Belediye Eski Düğün Salonu SARAYÖNÜ /KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAYÖNÜ İCRA DAİRESİ
2019/907 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Sarayönü İlçe, 222 Ada, 3 Parsel, BOYALI Mahalle. Köyiçi Mevkii. Taşınmaz tek katlı kerpiç ev ahır ve arsası vasfındadır.İmar planı dışındadır.Taşınmaz üzerinde 2 mesken 1 adet ahır bulunmaktadır.Meskenlerden no:24 olan kerpiçten yığma 2 odalı iç ve dış duvarlar kerpiç sıvalı kısmen badanalıdır. Isınma soba iledir,wc dışarıdadır. Bitişik mutfak ve banyo vardır.12 adet değişik cins ve yaşlarda ağaç bulunmaktadır.Mesken, kapı no:24/1 yapı kargir olarak yapılmış yaklaşık 135 m2, 3 ada 1 salon ve 1 girişten oluşmakta yapı girişinde taşlık bulunmaktadır.Mutfak tezgah ve dolapları vardır.Isınma soba olup Güneş enerjisi vardır.Taşlık altında kömürlük vardır. 3 adet değişik cins ve yaşlarda ağaç bulunmaktadır.Ahır olarak kullanılan yapı ;Çatı ahşap üzeri kremit kaplıdır.Yan kapısında biriket ile çevrili açık bölüm mevcuttur.Yapı 140 m2 kapalı 110 m2 açık alana sahiptir.Yaklaşık 1 metre yükseklik ve 120 m2 alanında su basman çıkılmış temel bulunmaktadır.
Adresi : Boyalı Mah. 151068 Sok. No 24-24/1 Sarayönü/KONYA
Yüzölçümü : 4.382,10 m2
Hisse Payı : Tam
Kıymeti : 185.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Fatih Mahallesi Yalçın Caddesi No:1 Belediye Eski Düğün Salonu SARAYÖNÜ /KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/907 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR