SARAYÖNÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Sarayönü'nde kerpiç ev bahçesi icradan satılıktır

SARAYÖNÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039240
Şehir : Konya / Sarayönü
Semt-Mahalle : HATİP MAH. / SARAYÖNÜ
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

SARAYÖNÜ MANŞET 20.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/22 Talimat
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Sarayönü Belediyesi Eski Düğün Salonu Sarayönü/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAYÖNÜ İCRA DAİRESİ
2019/22 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Sarayönü İlçe, 370 Ada, 11 Parsel, Satışa konu taşınmazın adresi Hatip Mahallesi 148612 Sokak No: 5 tir.Parsel üzerinde 1 adet mesken,depo ve dış mutfak/kiler vardır.Taşınmazın etrafı kerpiç bahçe duvarı ile örülüdür.Bahçede değişik yaşlarda 1'er tane armut,dut,ceviz,vişne ve fındık ,2 kayısı ağacı,2 asma vardır.Ağaçların bakımı yetersizdir.Mesken olarak kullanılan yapı kerpiç yığma olarak yapılmış,115 m2 alanlı 3 oda 1 giriştir.Giriş kapısı demir,iç kapılar ise ahşap doğramadır.Odalarda ahşap dolap vardır.Mutfak tezgahı,alt ve üst dolaplar vardır.Isınma sobalıdır.Güneş enerjisi vardır.Depo kerpiç yığma olarak yapılmış,yaklaşık 20 m2 çatı ahşap üzeri kiremit kaplıdır.Dış mutfak ve kiler olarak kullanılan yapı kerpiç yığma olarak yapılmıştır.İmar planı içindedir.
Yüzölçümü : 513,92 m2
Hisse Oranı : Tam
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: Ziraat Bankası AŞ. Lehine 200.000,00 TL borç tutarlı 1. Derece,18/08/2017 tesis tarihli ipotek vardır.

1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Sarayönü Belediyesi Eski Düğün Salonu Sarayönü/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR