SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Sarayönü'de avlulu ev mahkemeden satılıktır

SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979323
Şehir : Konya / Sarayönü
Semt-Mahalle : BAŞHÜYÜK MAH. / SARAYÖNÜ
: 160
Yayınlandığı Gazeteler

SARAYÖNÜ MANŞET 16.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 Satış
Muhammen Bedeli
:
135,184 TL
Birinci Satış Günü
:
23.05.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 11:40
Satış Yeri
:
Sarayönü Belediye Düğün Salonu-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAYÖNÜ SULH HUKUK MAH. SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Sarayönü İlçe, 6 Parsel, BAŞHÜYÜK Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, Konya İli, Sarayönü İlçesi, Başhüyük Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 6 Parsel sayılı,521 M² yüzölçümlü ev ve avlusu nitelikli taşınmazın Batı ve Güney yönleriyol mevcuttur.Taşınmaz Başhüyük Mahallesi merkezindedir.1/1000 uygulama imar planı dahilinde olup ,ayrık nizam 2 kata imarlıdır . Sarayönü İlçe merkezine 6.7 Km mesafededir.Konya Şehir merkezine , Sarayönü güzergahından58 Km mesafededir, arsa üzerinde, zemin ve çatı katı arasındaki dubleks yapının yaşam alanlarının toplam brüt 160.00 m2 olduğu ayrıca tek katlı 68.00 m2 oturumlu garaj ile lüks tuğladan yapılmış bahçe duvarı ve üzeri ferforje korkuluk ile nihayetlendirilmiştir, yapılar topluluğunun 15 yıllık olduğu ifade edilmiştir. Zemin kat ve çatı katı arasında mevcut yaşam alanından oluşan dubleksev, yığma olarak imal edilmiş dış cephesinde (parksidig) plastik kaplama malzeme kullanılmış, üzeri ahşap çatılı ve plastik (şıngıl) kaplama malzemesi ile nihayetlendirilmiştir. Camekânla kaplanan yüzeyler içeri ışık ve aydınlık olmasını temin etmede kullanılmaktadır.Dört basamaklı merdiven sahanlığı; dekoratiflüks tuğla malzeme ile imal edilmiş 160.00 m2 brüt alana sahip ev'in terasının zemininde seramik kaplama malzeme ile ağaç ağırlıklı malzeme tercih edilmişidir.Zemin kat, giriş holü, salon, mutfak, tuvalet ve terastan oluşmaktadır. İç mekandan ahşap merdivenle çatı arası dubleks mekana çıkılmakta ve burada da merdiven boşluğu,hol,iki yatak odası,lavabo, tuvalet, banyo gibi ıslak alanları bulunmaktadır. Banyo, lavabo, tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplamalıdır, tavanlarda asma tavan kaplaması tercih edilmiştir.Giriş kapısıçelik, iç kapı ve pencere doğramalarıahşap malzemeli,boya ve vernikle bakımı yapılmış,ıslak alanlarda zeminler seramik malzeme ile kaplanmış,salon, hol, merdiven boşluğu, oda duvarları ile taban ve duvar lambrileri kaplı ve vernikli bakımlıdır.Mutfakta; mermer mutfak tezgâhıbalt ve üst mutfak dolapları yapılıdır. Elektrik ve su şebekesi mevcuttur, yapıda; katı yakıt soba ile ısıtılmakta, klima ile yapının iklimlendirilmesi sağlanmaktadır.Yapıların üzerinde bulunduğu bahçenin; ışıklandırması ve peyzajı,ağaçlandırılması yapılmıştır.
Adresi : Başhüyük Mahallesi Sarayönü KONYA
Yüzölçümü : 521 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İmar Planı Dahilindedir.
Kıymeti : 135.184,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 23/05/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Sarayönü Belediye Düğün Salonu-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR