KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Sancak Mahallesi'nde 298 m² dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961303
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SANCAK MAH. / BOSNA
: 298
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/8567 Esas
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 15:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2011/8567 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Dikilitaş Mahallesinde kain, tapunun 15752 Ada, 6 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının A Blok, 1. Kat, 3 nolu Dubleks Mesken vasıflı Bağımsız Bölümün tam hissesi.
Ana taşınmaz Gürkuyu Sokak cephelidir. Üzerinde tapu kaydına uygun apartman vardır. Çevre düzenlemesi yapılmış ve kullanılır durumdadır. Merkeze uzak konumda, çevresinde yeni yapılaşmalar mevcut olup, ekonomik, sosyal ve kültürel olarak normal gelişim bölgesindedir. Çevre yapılaşmalar mesken ve ticari amaçlıdır. Resmi kurumlara, alışveriş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına ve anayollara yakındır. Otogara, Havaalanına, Büyük Organize Sanayi bölgelerine ve kampüs alanlarına uzak konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde güneyinde Asude Konutları Batısında ise Ataşehir Konutları bulunmaktadır. Batısındaki Novada Alışveriş Merkezine 180 metre, Veysel Karani Caddesine 350 metre, Konya Otogarına, Yeni İstanbul Caddesine ve tramvay hattına 1.3 km, kuzeyindeki Sancak Parkına 200 metre, Şehit Osman Demir İlköğretim Okuluna 370 metre, güneyindeki Dr. Sadık Ahmet Caddesine 250 metre, Konya Çimento Fabrikasına 1.3 km, Konya Valilik Binasına 9 km mesafededir. Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, merkezin birçok yerine toplu ulaşım araçları ile sağlanmaktadır. Çevre ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Ana taşınmaz; Z+2 katlı olup, zemin katında dükkanlar, üst katında ise iki adet dubleks mesken bulunmaktadır. Ana taşınmaza giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu tabanları ve merdiven basamakları renkli mermer kaplamadır. Merdiven boşluğu duvar ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Merdiven korkuluğu alüminyum doğramadan imaldir. Bina; 2000 yılında (inşaat) ruhsatlandırılmıştır.
Satışa konu bağımsız bölüm; Z+2 katlı apartmanın 1.katında bulunan dubleks meskendir. Onaylı projesine göre, meskenin alt katının net iç büyüklüğü 161,29 m², 3 adet balkon ve teras büyüklüğü 32,95 m², meskenin üst katının net iç büyüklüğü 90,56 m², 1 adet teras büyüklüğü 14,15 m², Dubleks meskenin; balkonlar ve teraslar dahil toplam net kullanım alanı 298,95 m² dir. Dubleks meskenin alt katı; 4 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, tuvalet, 3 adet balkon ve 1 adet terastan oluşmaktadır. Dubleks meskenin üst katı; 3 oda, oda içlerinde 2 adet ebeveyn duşu, antre, lavabo ve tuvaletten oluşmaktadır.Dubleks meskenin alt katı; 4 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, tuvalet, 3 adet balkon ve 1 adet terastan oluşmaktadır. Dubleks meskenin üst katı; 3 oda, oda içlerinde 2 adet ebeveyn duşu, antre, lavabo ve tuvaletten oluşmaktadır.Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Pencereler PVC doğrama, oda iç kapıları Amerikan panel kapıdır. Oda tabanları laminat parke, ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır. Tavan-duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer mevcuttur. Islak hacim tavanları asma tavandır. Duvarlar ve tavanlar; kısmen alçı sıva üzeri boyalı, kısmense duvar kâğıdı kaplıdır. Islak hacim duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mutfak tezgâhı bulunmaktadır. Mesken içi kalorifer tesisatı döşeli olup, bireysel (kombi) doğalgaz ile ısınmaktadır. Mimari projesinde; mesken içerisinde üst kata çıkış amaçlı merdiven görünmekle beraber, keşif tarihinde bu merdivenin iptal edilmiş olduğu, merdiven boşluğunun tamamen kapatıldığı ve üst katın ayrı girişi olan, ayrı bir bağımsız bölüm haline getirildiği görülmüştür. Keşif tarihinde, bitişiğinde bulunan 1 bağımsız bölüm ile birlikte kreş olarak kullanıldığı görülmüştür.
Adresi : Sancak Mahallesi Gürkuyu Sokak Kat:1 No:2 Selçuklu/KONYA
Yüzölçümü : 4.282,84 m2
Arsa Payı : 2/39
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında Mesken Sahası içerisinde yer almaktadır. İnşaat parametreleri; E:1.50, TAKS:0.30 ve Hmax:24.50 mt olarak belirlenmiştir. Taşınmaz; kat irtifaklıdır.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Dikilitaş Mahallesinde kain, tapunun 15752 Ada, 6 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının B Blok, 2. Kat 10 nolu Bağımsız Bölümünün tam hissesi.
Satışa konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak, Taçmahal Caddesi cepheli konumdadır. Ana taşınmaz konum itibariyle 1 NOLU TAŞINMAZ ile aynı özelliklerdedir. Ana taşınmaz; B+Z+7 katlı olup, giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu tabanları ve merdiven basamakları renkli mermer kaplamadır. Merdiven boşluğu duvar ve tavanları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Duvarlarda mermer kirlilik mevcuttur. Merdiven korkuluğu alüminyum doğramadan imaldir. Binada iki adet asansör bulunmaktadır. Parsel çevresi betonarme ihata duvarı ile çevrilidir. Açık otoparkı mevcuttur. Bina; 2000 yılında (inşaat) ruhsatlandırılmıştır.
Satışa konu bağımsız bölüm; B+Z+7 katlı apartmanın 2.katında bulunan meskendir. Onaylı projesine göre, meskenin balkonlar dahil toplam net kullanım alanı 170,00 m² dir. Mesken; 4 oda, salon, mutfak, antre, banyo, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Girişte vestiyer bulunmaktadır. Pencereler PVC doğrama, oda iç kapıları Amerikan panel kapıdır. Oda tabanları laminat parke, ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır. Tavan-duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer mevcuttur. Islak hacim tavanları asma tavandır. Duvarlar ve tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacim duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mutfak tezgâhı bulunmaktadır. Mesken içi kalorifer tesisatı döşeli olup, doğalgaz ile ısınmaktadır.
Adresi : Sancak Mahallesi Taçmahal Caddesi Palmiye Apartmanı No:51 Kat:2/10 Selçuklu/KONYA
Yüzölçümü : 4.282,84 m2
Arsa Payı : 1/39
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında Mesken Sahası içerisinde yer almaktadır. İnşaat parametreleri; E:1.50, TAKS:0.30 ve Hmax:24.50 mt olarak belirlenmiştir. Taşınmaz; kat irtifaklıdır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/8567 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR