KONYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Musalla Bağları Mahallesi'nde 2+1 daire ihaleyle satılıktır

KONYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090503
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : MUSALLA BAĞLARI MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
KONYA POSTASI 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İHALE İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Niteliği, Türü ve Miktarı
:
Konya İli, Selçuklu İlçesi, Musalla Bağları Mahallesi, 15114 ada, 10 nolu parsel, 2. Kat, 10 Nolu Bağımsız Bölüm, Kat Mülkiyetli Mesken- 1/1 hissesi
İhale ve Teklif Açma Tarihi
:
19.12.2019 11:00
İhalenin Yapılacağı Yer / Başvuru Adresi
:
Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Satış Salonu
İhale Usulü
:
6183 Sayılı AATUHK Usulünce Satış
İhale Türü
:
Satış

6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun (85) (93). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

KONYA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ

GAYRİMENKULÜN AÇIK ARTIRMA SÜRETİYLE SATIŞ İLANI

İCRA DOSYA NO : 2019/12448 Gayrımenkul Satış sayılı dosyadan satılmasına karar verilen gayrimenkulün,
TAPU KAYDI : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Musalla Bağları Mahallesi, 15114 ada, 10 nolu parsel, 2. Kat, 10 Nolu Bağımsız Bölüm, Kat Mülkiyetli Mesken- 1/1 hissesi
İMAR DURUMU : Selçuklu Belediye Başkanlığı'nın 1/1000 lik Uygulam İmar planında Mesken alanı (zeminler dükkan) Ebatlı Blok Nizam, 4 Kat, ön bahçe çekme mesafesi kuzey ve güney yönünde 5m, bloklar arası 10 ar m. Park ve doğu yönüne 10 m. Ve 7 m. Olarak imar şartlarına sahiptir. 10 Nolu bağımsız bölümün ruhsatlı kullanım alanı brüt 120 m2 dir. Kentsel dönüşüme konu bir mülk değildir. Su havzası içinde yer almamaktadır.
ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Musalla Bağları Mahallesi, 15114 ada, 10 nolu parsel, 2. Kat, 10 Nolu Bağımsız Bölüm, Kat Mülkiyetli Mesken 4.019,00 m2 alana sahip "bahçeli dörder katlı dört blokta 45 daire, 23 dükkana havi kargir apartman" vasıflı ayrı giriş çıkışı olan tapuda C2 Blok (Belediyenin verdiği blok:B Blok) ana gayrımenkul içinde yer almaktadır. Bahçesinde açık otoparkı ve kamelyası bulunan sitenin bloklarının taşıyıcı sistemi betonarme karkastır. Zemin katta dükkanlar, zemin üzeri diğer 3 normal katlarda ise her katta 4 er adet mesken olmak üzere her blokta toplam 12 daire bulunmaktadır. Binanın yol üstü kat yüksekliği 12.90 metredir. Bloğun yol altı kat seviyesi 1 kat olup, bodrumda sığınak, her daireye ait bölümler ve ortak alanlar bulunmaktadır. Asansörü olmayan C2 Blok diğer parsel içindeki bloklar ile ayrık nizamdadır. Çevresi kuzey ve güney yönünde bahçe duvarı ile çevrili olup, site çıkışı direkt olarak Ahmet Değerli Sokak kaldırımına yöneliktir. Bina dış cephesi dış cephe boya olup, bahçe dış kapısı alüminyum doğramadır. 10 Nolu Bağımsız Bölüm güney ve batı olmak üzere 2 cepheye sahiptir. Binanın ana girişine göre sol yönde olup ön tarafa bakmaktadır. Bağımsı Bölümün içinde bulunduğu parsel L şeklindedir. Parselin kuzey tarafında Yüksek sokak, batısında Ahmet değerli Sokak, doğusunda Gürseller Sokak, güneyinde ise aynı adada diğer bir parsel komşu konumdadır. Genel anlamda üzerindeki yapılaşmanın yıpranma payı orta seviyenin üzerindedir. Arsanın üzrinde kat irtifakı kurulmuştur. Binanın cins tahsisi yapılmış olup çevresinde genellikle benzer binalar yer almaktadır. Alt yapı sorunu yoktur. 101 Nolu Bağımsız Bölüm 2 oda, 1 salon, mutfak, antre, banyo, Wc-Lavabo mahali, gece holü ve 2 balkondan ibarettir. Salon ve oda zeminleri vernikli cilalı taban tahtası döşeli olup duvarları saten alçı üzeri saten boyalıdır. Girişinde vestiyeri ve yatak odasında gömme dolabı bulunan dairenin ıslak zeminleri seramik, ıslak zemin duvarları ise yarım boy fayans kaplıdır. Mutfağında alt üst dolapları ve mermer tezgahı bulunmaktadır. Görüntülü konuşma cihazı, çanak anteni bulunan dairenin salon ve mutfak çıkışlı 2 adet balkon ise PVC doğrama ile kapatılmıştır. Isınma merkezi sistem olup doğalgazlıdır. Ayrıca kliması da bulunan dairenin mutfağında pişirme ünitesi içinde doğalgaz tesisatı çekilidir. Kalorifer petekleri döküm dilimdir. Dairenin dış kapısı diğer iç kapılar gibi ahşap doğramadır. Pencereler ise ahşap doğrama olup ısıcamlıdır. Tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer kullanılmıştır. Wc lavabo mahalinde ayaklı lavabo olup banyosunda küvet ve klozet vardır. Değer tespiti; Piyasadaki alım-satım rayiçlerine göre taşınmazın tam hissesinin satış bedeli 160.000,00TL muhammen bedelle (%10 pey akçesi 16.000,00.-TL) aşağıda yazılı yer, gün ve saatte açık artırma suretiyle satılacaktır.

SATIŞ ŞARTLARI:

1-Birinci açık artırma 19.12.2019 günü, saat 11:00 – 11:05 arasında Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Satış Salonunda açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmada tayin edilen zamanda gayrimenkulun üç defa bağırıldıktan sora teklif edilen en yüksek bedel rayiç bedelin %75 ve rüçhanlı alacakların miktarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale edilir. Artırılan bedel bu miktarı bulmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak kaydıyla 26.12.2019 günü aynı yer ve saatlerde ikinci artırma yapılacaktır. İkinci artırmada bedelin %50’i + takip masrafları ve varsa rüçhanlı alacakların miktarını geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin gayrimenkulun artırmaya esas rayiç değerinin %10 pey akçesinin 6183 sayılı kanunun 10. maddesinin 1 ila 4. fıkrasında belirtildiği şekilde nakden veya süresiz kesin banka teminat mektubu, hazine tahvil ve bonosu, Hükümetçe belli edilecek Milli Esham ve tahvilat olarak Müdürlüğümüze satıştan önce vermeleri zorunludur.
3-Satış peşin para ile yapılır. Alıcının talebine binaen 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Mehil müddeti içerisinde ihale bedeli ödenmezse, verilen teminat kuruma irat olarak kaydedilir.
4-Resmi ihale pulu, damga vergisi, tapu alım-satım harcı ve masrafları, tellaliye resmi, %1 KDV ve gayrimenkul teslim masrafı alıcıya aittir.
5-Taşınmazın aynından doğan birikmiş vergiler ihale bedelinden ödenecektir.
6-Gayrimenkulun kendisine ihale olunan kimse ihale bedelini hemen veya süre verilirse verilen süre içinde ödemekle yükümlüdür. Aksi takdirde ihale kararı feshedilir ve gayrimenkul satış komisyonunca hemen 7 gün süre ile artırmaya çıkarılır. Bu artırmada ilgililere herhangi bir tebliğ yapılmaz. Yalnız ilanla yetinilir. Gayrimenkul en çok artırana ihale edilir. Birinci kez ihale yapılan kimse iki ihale arasındaki farktan ve diğer zarardan %5 yasal faiz üzerinden mesul olup, ihale farkı ve geçen günlerin faizi ayrıca hükme gerek kalmaksızın teminattan mahsubu yapıldıktan sonra bakiyesi 6183 Sayılı Amme Alacakları Tahsili Usulü Hakkında Kanun Hükmüne göre Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünce tahsil olunur.
7-İş bu ilanın tapu kaydında adresi bulunmayan ilgililer ile tapu kaydında ad ve adresleri geçip de tebliğ edilemeyen ilgililere de tebliğ yerine kaim olunur.
8-Satış komisyonu tarafından gayrimenkul kendisine ihale edilen alıcı o gayrimenkulun mülkiyetini iktisap etmiş olacağından, gayrimenkul de kiracı bulunuyor ise tahliyenin genel hükümlerine göre tahliye alıcı tarafından yapılacaktır.
9-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebileceği Konya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü İcra Satış Servisinde açık olup, masrafı verildiğinde bir örneği gönderilebilir.
10-Satışa iştirak edeceklerin şartnameyi görmüş ve kabul etmiş sayılacakları, bilgi almak isteyenlerin 2019/12448 Gayrımenkul Satış dosya numarası ile Müdürlüğümüz İcra Satış Servisine başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR