KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Mezbaha Mahllesi'nde 136 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942407
Şehir : Konya / Karatay
Oda Sayısı : 3+1
: 136
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA TAKİP 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6033 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI İCRA DAİRELERİ MÜZAYEDE SALONU ZEMİN KAT Z 18-19

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2018/6033 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Karatay İlçesi, Mezbaha Mahallesi, 8 Cilt, 716 Sayfa, 22664 Ada, 1parsel numaralı,29.013,00 m² yüzölçümlü, Karkas 6 katlı Apartman ve Arsası vasıflı ana taşınmazda, 7 blok, 3. kat 16 Bağımsız bölüm numaralı, 1/240 arsa paylı, Meskenin içinde bulunduğu Ana taşınmaz üzerinde 6’şar katlı 10 adet blok Apartman olduğu, konum olarak Ahmet Hamdi Göğüş ve Şeyh Ulema Yahşi caddelerine ve Sönmez, Hünkar Beğendi sokaklara cepheli taşınmaz 7. Blokta bulunmaktadır, tespit tarihi itibariyle borçlu- malik ikamet etmektedir. Alışveriş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, Eğitim kurumlarına, resmi kurumlara,Pazar alanlarına,ana yollarave şehir merkezine yakın durumda,Otogara, YHT hattına, hava limanına, Büyük Organize bölgelerine uzak durumdadır,bulunduğu yerde planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir.Sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu yönünden Adliye tramvay hattına yakın sayılır. Genel olarak ulaşım minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır, yakın çevresinde, 540 mt batısında evliya camii, 120 mt kuzeyinde Fetih kent İmam hatip Ortaokulu, 560mt güney batısındaKonya Büyük şehir Belediyesi Kongre Merkezi, 1,0 kmgüneyinde Konya Karatay Üniversitesi, 1.5 km güney doğusunda Konya Adalet Sarayı,670 mt batısında Yeni Mahalle, 2.0 km batısında Mevlana Kültür Merkezi ,3.0 km batısında Mevlana Müzesi, 680 mt kuzeyinde Kuvayii milliye ilkokulu bulunmakta, Adana Çevre Yolu caddesine 880 mt, Aslanlı Kışla caddesine 600 mt, Fetih caddesine 880 mt,Karatay Belediyesine 3.24 km, otogara 8.8 km ve YHT garına 5.46 km ve vilayet merkezine 3.40 km mesafededir. bodrum+zemin+5 normal kattan oluşan apartmanın Fetihkent sitesi Şebnem Apartmanı 3. katında 16 numaralı ve güney-doğu cepheli, ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır. Apartman giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılı, giriş zemin, merdiven ve sahanlıkları mermer kaplama,merdiven korkulukları demir doğramadan yapılmıştır. Her katta 4 mesken olmak üzere blokta toplam 24 mesken bulunmaktadır. Asansör etrafı mermer söve ile kaplıdır. Parsel sınırları bahçe duvarı ile çevrili ve çevre düzenlemesi yapılmıştır.
Mesken net 136,12 m2 alanlı ve antre, 3 oda, salon, banyo, lavabo, tuvalet, 2 balkon ve hollerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap ve verniklidir. Antrede vestiyer dolabı vardır. Pencereler ve balkon kapıları PVC ısıcamlıdır.Islak alanlar seramik, diğer alanlar vernikli taban tahtası kaplıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Balkonlar seramik kaplama ve demir doğrama korkulukludur. WC duvarları yarıya kadar, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Lavabonun üzeri yan duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır. Lavaboda ve banyoda ayaklı lavabo bulunmaktadır. Banyoda klozet ve duşakabin vardır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında fayans kaplama bulunmaktadır. Mesken merkezi kaloriferlidir. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatı bulunmakta olup taşınmaza bilirkişilerce 190.000,00.-TL değer tespiti yapılmıştır.

Adresi : Fetih Mahallesi, Şeyhülema Yahşi caddesi No153/16 Karatay/Konya

Yüzölçümü : 29.013 m2

Arsa Payı : 1/240

İmar Durumu : Konya ili, Karatay İlçesi, Mezbaha Mahallesi, 22663Ada, 1 nolu parselin imar durumu ile ilgili olaraki Karatay Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 09.08.2016 tarih E.16219 sayılı yazıları eki imar durum belgesine göre taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir. Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir.

Kıymeti : 190.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında yazıldığı üzere

1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI İCRA DAİRELERİ MÜZAYEDE SALONU ZEMİN KAT Z 18-19

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6033 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR