KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Meram'da köy evi ve arsası Mahkemeden satılacaktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01028127
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : AYANBEY MAH. / MERAM
: 4319
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 25.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/54 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,750,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 11:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No: Z 18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/54 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Meram İlçesi, Ayanbey Mahallesi, 630 Ada, 75 Parsel sayılı tarla ve kerpiç ahır nitelikli taşınmaz; güncel olarak; Kirazlı mahallesi Kurugül sokak No: 14 Meram/Konya adresindeki 630 ada 18 parselin kuzeyinde bulunmaktadır.Taşınmazın üzerinde keşif tarihi itibarı ile tapu kaydında belirtilen vasıfta yapı ile birlikte çeşitli cins ve sayıda ağaç bulunmaktadır. Taşınmaz kuzeyinde bulunan imar yoluna cepheli konumdadır. Taşınmaz üzerinde bulunan yapılar ekonomik değerini kaybetmiş, metruk durumda olan yapılardır. Ayrıca taşınmaz üzerinde su kuyusu ve havuz bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın bulunduğu bölge’de planlı yapılaşmalar tam olarak başlamamıştır. Taşınmaz alışveriş merkezlerine, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, sosyal donatı alanlarına yakın sayılır. Yakın çevresinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Hukuk fakültesi, Mehmet Katırcı imam hatip ortaokulu, Konya Eğitim ve Araştırma hastanesi, Meram Mesire alanı ile birlikte yerleşim yerleri ve kamusal alanlar bulunmaktadır.
Adresi : Kirazlı Mahallesi Kurugül Sokak Meram/Konya
Yüzölçümü : 4.319 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Belediye Mücavir alanı sınırları içerisinde olup,1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır. Taşınmaz planda ayrık iki kat mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz da E.0.15 ve 1600 m² bir ev olarak belirlenmiştir. Taşınmaz imar uygulaması görmemiş olup, kadastro parselidir. Taşınmaz planda 3.derece doğal sit alanı sınırları içerisindedir. Plan notunda taşınmaz imar planına göre kısmen yol, kısmen de 1600 m² ye 1 ev yapılacak sahaya isabet etmektedir.
Kıymeti : 1.750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No: Z 18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/54 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR