KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da deposu bulunan 139 m² 2+1 mesken icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01098711
Şehir : Konya / Meram
Oda Sayısı : 2+1
: 139
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA TAKİP 17.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/123 Talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.02.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
10.03.2020 14:15
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2019/123 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İli Meram İlçesi 1.Mahalle Mahallesinde bulunan 961 Ada 221 parsel nolu Depolu mesken 22 cilt, 2111 sayfasında iki tane borçlumuz adına(1/2)'şerhisse ile kayıtlıdır.Konya ili, Meram ilçesi, Mamuriye Mahallesi, Anneler Sokak?ta yer alan 961 ada 221 parsel numaralı 286.00 m2 alanlı kargir 5 katlı apartman ve Arsası nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz düz bir topoğrafik yapıya sahip olup geometrik olarak dikdörtgen şekline benzemektedir.Değerleme konusu taşınmaz 286.00 m2 yüzölçümüne sahip olup taşınmazın kuzeydoğu yönünde ki imar yoluna cephesi 24 m., derinliği 10 m.?dir. Tarafımıza ibraz edilen tapu senedi ile değerlemesi yapılan gayrimenkulün, ada/parsel bazında yerinin doğruluğu imar planının zemine aplike edilmesinden tespit edilmiştir. Taşınmaz " Depolu mesken " vasıflı olup, parsel üzerinde yapı kullanma izin belgesi ve mimari projesi bulunan tek katlı mesken yapısı bulunmaktadır. Parsel çevresinde sınırlarını belirleyici bir betonarme duvar bulunmaktadır. Parsel üzerinde yer alan Taşınmazın net kullanım alanı 139 m2, brüt kullanım alanı ise 156 m2 dir. Mimari projesine göre 3. katta bulunan 2 oda1 salon çatı katında bulunan 2 oda ve 1 adet wc hacimlerinden oluşmaktadır.Mesken hali hazırda oturan vardır . Isınma kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Yaklaşık 26 yaşında olan bina kat irtifakı kurulmuştur.
Adresi : 1. Mahlle. Mahalle, Anneler. SokakNo:3/4 , Meram / Konya'dır.
Yüzölçümü : 139 m2
Arsa Payı : 5/16
İmar Durumu : İnşaat tarzı Meram Belediyesi Meri İmar planında 4 kat blokmesken Sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDADIR.
1. Satış Günü : 10/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/123 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR