KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Meram'da bahçeli kargir ev icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039703
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : KOZAĞAÇ MAH. / LALEBAHÇE
: 2193
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 20.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8204 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,176,500 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
07.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2018/8204 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
A)TAPU KAYDI:
Konya ili, Meram İlçesi, Kozağaç Mahallesi, , tapunun 12 .cilt, 1897 . sayfasında , 15009 ada, 1 parsel , 2.193,00 m² yüzölçümlü , Bahçeli Kargir 2 katlı ev ana taşınmaz niteliklidir.
B)ADRESİ:
Kozağaç Mahallesi. Kozağaç Caddesi No 73 Meram/Konya
Meram İlçesi Kozağaç Mahallesi, Kozağaç Caddesi , Bademdere Sokak, Masum Sokak, ile çevrili durumdadır.
C)İMAR DURUMU:
Meram Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04/09/2018 tarih 2277 sayılı İmar Durum Belgesine göre ana taşınmazın 1/1000 ölçekli imar planında 2000 m² ye 1 Ev-2 kat ayrık sahasına isabet ettiği , bina yüksekliği 2 kat, bina derinliği yön hükümleri, ön bahçe çekme mesafesinin 10,00 metre, komşu bahçe çekme mesafesinin 5,00 metre, arka bahçe mesafesinin yön hükümleri, TAKS:0,15, KAKS:0,15 olduğu tespit edilmiştir.24/12/1997 imar durumu tarihli taşınmaza ,31/12/1997 tarihli, 9/36 sayılı yapı ruhsat belgesinin alındığı belirlenmiştir.
D)TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:
Taşınmaz, Konya İli, Meram İlçesi, Kozağaç Mahallesi, Kozağaç Caddesine cepheli olup,çevresinde altyapı çalışmaları tamamlanmış, bahçeli 2 katlı meskenler mevcut , alışveriş merkezleri ,toplu taşıma araçları duraklarına ve şehir merkezine uzak bölgededir. Etrafında aynı özelliklerde bahçeli tek ve iki katlı meskenler bulunmakta olup yüksek rayiçli bir bölgedir. 2.193,00m² yüz ölçümlü arsanın içerisinde ;bodrum +zemin+1 + 2 (çatı)katlı , betonarme karkas yapı bulunmaktadır.Bahçe düzenlemesi yapılmış, , yaya giriş kapısı demir profil küçük kapıdan , araç girişi ayrı demir profil büyük kapıdan sağlanmaktadır. Bahçede tek araçlık otopark alanı mevcuttur. Giriş zemini mermer kaplama , yapının çevresinin zeminleri karo kaplama, merdivenleri mermer kaplama, giriş merdiveni alüminyum doğramalı, ön teras merdiveni demir profil korkulukludur. Dış cephesi bir bölümü strafor duvar kaplamalı, kalan alanlar sıva üzeri dış cephe boyalı,çatısı ahşap sistem üzeri kremit kaplı , çatıda güneş enerjisi mevcuttur. Çevresi beton bahçe duvarı ile çevrili durumdadır.
Taşınmazda üzerinde bulunan mesken olarak kullanılan yapı bodrum, zemin , 1.kat ve çatı katından oluşmaktadır.Bodrumda 3 depo-oda alanları, kazan dairesi,sauna , antre ve garaj bulunmakta, tabanları taş kaplama, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Kapıları ahşap doğramadır. Antre bölümü dekoratif taş kaplamadır. Bodrum giriş tavanı kartonpiyerli boyalıdır.Betondan,mermer kaplama merdivenle bodrum kata inilmektedir. Merdiven üzeri halı döşenmiştir. Mesken zemin kat giriş kapısı ahşap kapı, İç kapılar ahşap doğrama,pencereleri ahşap doğrama, mermer denizlikli ve demir profil korkuluk mevcuttur. Girişte vestiyer bulunmaktadır. Zemin kat antre, mutfak, lavabo- wcve 1 oda 1 salondan oluşmaktadır. Teras alanı vardır. Üst kata salon ve antreden ahşap merdivenle geçiş bulunmaktadır. Teras-Balkona her iki odadan bağlantısı mevcuttur. Duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, salon ve oda zeminleri vernikli ahşap parke kaplıdır. Tavanları boyalı, işlemeli karton piyerlidir. Mutfak , antre, Lavabo-wc zeminleri seramik kaplamdır. Mutfak kapaklı ahşap alt ve üst dolaplı, mermer tezgâhlı ve tezgâh alnı fayanslı, duvarları plastik boyalıdır. Mutfak yan tarafında alüminyum kaplama ile kış bahçesi alanı ve bahçe çıkışı mevcuttur. Lavabo ve wc duvar fayans kaplama, zeminleri seramik döşelidir. Mermer tezgahlı lavabo mevcuttur. Taşınmazın 1.katına çıkış ahşap korkuluklu , ahşap merdivenden sağlanmaktadır. Ayrıca betonarme mermer kaplama çıkışta mevcuttur. 1.katta ebeveyn yatak odası ve duş alanı, çocuk yatak odası, oturma odası, salon , antre-galeri boşluğu,banyo bulunmaktadır.Oda zeminleri vernikli taban tahtası döşeli, duvarları saten alçı üzeri plastik boyalıdır. İç kapılar ahşap doğrama, pencereleri ahşap doğrama, mermer denizlikli mevcuttur.
Tavanları boyalı, işlemeli karton piyerlidir. Antre duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı tabanları seramik kaplıdır. Banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, tabanları seramik kaplıdır. Küvet, klozet ve ayaklı lavabo bulunmaktadır. Taşınmazın 2.katına(çatı katı) çıkış beton, mermer kaplama , ahşap korkuluklu merdivenle sağlanmaktadır. 2.katta 2 oda antre, banyo ve teras-balkon bulunmaktadır. Balkonda demir profil korkuluklar vardır. Oda zeminleri vernikli taban tahtası döşeli, duvarları saten alçı üzeri plastik boyalıdır. İç kapılar ahşap doğrama , pencereleri ahşap doğrama, mermer denizlikli mevcuttur. Tavanları boyalı, işlemeli karton piyerlidir. Antre duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı tabanları seramik kaplıdır. Banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, tabanları seramik kaplıdır. Klozet ve mermer tezgahlı, dolaplı lavabo bulunmaktadır. Isınma sistemi kat kaloriferli, değişimli doğalgaz ve katı yakıt kullanılan kalorifer,petekler panel radyatördür. Ruhsat katı yakıt sobalı olarak alınmış, daha sonra kalorifer tesisatı döşenmiştir. Batı, doğu, güney ve kuzey bakan dört cepheli meskenin balkonlar dahil yaklaşık net kullanım alanı 475m², brüt ise535m² dir.
Taşınmazın 2018 yılı rayiçlerine göre birim değeri 1177,00 TL/m² olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz betonarme iskelet sistemine sahip 21 yıllık olup; yapı bedeli binanın nevi ve yaşı itibariyle yıpranma payı düşürülerek hesaplanmıştır.
Taşınmaz bahçesi zirai olarak eğimsiz , tınlı toprak yapısında derin profilli,peyzaj düzenlemesi yapılarak süs ağaçları ile aile ihtiyacı için çeşitli meyve ağaçları dikilmiştir. Aile ihtiyacı için sebzecilik yapılmaktadır.
Taşınmazın bahçesi içerisinde bulunan ağaçlarının cinsi, sayısı, yaşları, bakım şartları ve mevcut durumlarına göre ekonomik ömürleri, meyve ağaçları verim durumları , süs ağaçlarının genel görünümü, hacmi dikkate alınarak ekonomik değere sahip olanların keşif tarihi itibari ile değerleri 26.500TL ( Yirmi Altıbin BeşyüzTürklirası) olarak hesaplanmıştır.
Taşınmazın tamamının, kullanılan malzemeler, özellikleri, yıpranma payı, bulunduğu mevkii, konumu, niteliği ve niceliği, şehir merkezine uzaklığı, yakın çevresindeki imar durumu, satışın ihale yoluyla olacak olması ve alım satım rayiçleri dikkate alınarak keşif tarihindeki; arsa , yapı bedelinin 1.150.000 TL(Bir Milyon Yüz Elli Bin Türk Lirası)dır.
Sonuç olarak arsa , yapı ve ağaç toplam bedeli toplamı 1.176.500TL(Bir Milyon Yüz Yetmiş Altı Bin Beş yüz Türk Lirası)dır.
Kıymeti : 1.176.500,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8204 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR