KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Meram'da avlulu kerpiç ev ve mutfak mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01142019
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : TURGUT REİS MAH. / TAŞCAMİ
: 205
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MERAM 04.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/6 Satış
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:15
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2020/6 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Meram İlçesi, Turgutreis Mahallesi, 3820 Ada, 23 Parsel sayılı avlulu kerpiç ev ve mutfak nitelikli taşınmaz; üzerinde tapu kaydında vasfı yazılı bulunan tek katlı 72,84 m² yüzölçümlü kerpiç ev ile 18.00 m² yüzölçümlü kerpiç Mutfak bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak Güresen sokağa cepheli konumdadır. Taşınmaz içerisindeki ruhsatsız binalardan; evin brüt alanı yaklaşık 72,84 m2, net alanı ise 65,0 m2 civarındadır. Evin bahçeden giriş kısmı, 2 m çamur sıvalı, kerpiç duvarla çevrili sokak tarafından profil doğrama olan kapıdan yapılmaktadır.Evde; 2 adet oda, mabeyn, mutfak, lavabo-wc ve banyonun bulunduğu tespit edilmiştir. Eve giriş kapısı, iç kapıları ve pencereleri ahşap doğrama yapılmış olup, pencereler tek camlıdır. Ayrıca tüm pencerelere demir korkuluk yapılmıştır. Tüm odaların tabanları tahta kaplama olup cilasızdır. Mutfak ve ıslak hacimlerin zeminleri ise; mozaik kaplamadır. Tüm odaların ve antrenin duvarları çamur sıva üzeri plastik boya yapılmıştır. Lavabo, banyo ve wc nin duvarları da tavana kadar sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta; beton kısım üzerine sac eviye ve altta ahşap dolap ve üst kısımda ahşap eski tabaklıklar, banyoda klozet bulunmakta, antrede vestiyerbulunmamaktadır. Güney ve tek cepheli binanın tavanları ağaç örtülüdür. Binanın dış cephesi ise; subasmana kadar serpme sıva, kalan bölümleri sıva üzeri plastik boya yapılı, çatısı ahşap oturtma çatı üzeri sac örtülüdür. Isınma şekli sobalıdır. Girişte sağ kısımda yaklaşık 18 m2'lik briket duvarlı, kapıları ahşap, içi ve dışı çamur sıvalı, üzeri ağaç örtü üzeri kiremit örtülü, zemini beton kaplamalı depo bölümü bulunmaktadır. Yine bahçe girişinin sol kısmında, 2 m² büyüklükte, briket duvarlı, çamur sıvalı, ahşap kapılı ve üzeri kiremit örtülü wc kısmı da bulunmaktadır. Taşınmaz Meram Belediyesine 3.24 km,Karaman Caddesine 70 metre ,Dr. Ahmet ÖZCAN Caddesine 200 metre, otogara 11.55 km, YHT garına 3.58 km, Eski Garaja 2.02 km ve vilayet merkezine 2.87 km mesafededir.
Adresi : Turgut Reis Mahallesi, Güreşen SokakNo:6 Meram/Konya
Yüzölçümü : 205,55 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Belediye mücavir alanı sınırları içerisinde olup ,1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmaktadır. Taşınmazın imar nizamı, Meram Belediyesince gönderilen dosyada mevcut 24.01.2020 tarih 1123 sayılı tarihli imar çapında mesken sahasına isabet etmektedir. E: 1.50 TAKS:0.30 ,Yençok 6 kat olarak belirlenmiş. Taşınmaz imar uygulaması görmemiş olup, Kadastro parseli durumundadır. Plan notunda 5000 m² ve üzerinde oluşması halinde E: 1.60 Olacağı belirtilmektedir.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR