KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Meram'da avlulu kargir iki katlı ev mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01016933
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : KÜÇÜK AYMANAS MAH. / TAŞCAMİ
: 497
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA TAKİP 27.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/156 Satış
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:40
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z 18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2018/156 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Meram İlçesi, Küçükaymanas Mahallesi, 4132 Ada, 31 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz; üzerinde tapu kaydında vasfı yazılı olmayan “avlulu kagir iki katlı ev bulunmaktadır. Ana yapının dış cephesi sıva üstü boyalıdır. Meskenlerin giriş kapıları demir doğramadır. Penceleri ahşap doğramadan imal olup, bir kısmı demir doğrama korkulukludur. Üzeri ahşap oturtma çatılı ve kiremit kaplıdır. Binada 2 farklı girişli 2 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Zemin katta bulunan bağımsız bölüm; garaj, 3 oda, hol, banyo, tuvalet ve mutfaktan oluşmaktadır. Oda tabanları ahşap parke, ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır. Duvar ve tavanlar sıva üzeri plastik boyadır. Islak hacim duvarları fayans kaplamadır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mermer tezgâh bulunmaktadır. Dış giriş kapısı, iç kapılar ve pencereler ahşap doğramadan imaldir. Pencerelerde demir parmaklık bulunmaktadır. Soba ile ısınmaktadır. Keşif tarihinde boş olduğu görülmüştür. Birinci katta bulunan bağımsız bölüm; 3 oda, salon, hol, banyo, tuvalet ve mutfaktan oluşmaktadır. Giriş holünde vestiyer ve dolap bulunmakta olup, giriş hol duvarları ahşap lambri ile kaplanmıştır. Oda tabanları ahşap parke, ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır. Islak hacim duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Oda duvar ve tavanları sıva üzeri plastik boyadır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mermer tezgâh bulunmaktadır. Dış giriş kapısı, iç kapılar ve pencereler ahşap doğramadan imaldir. Pencerelerde demir parmaklık bulunmaktadır. Soba ile ısınmaktadır.
Adresi : Küçük Aymanas Mahallesi Kavaklı Caddesi No:101 Meram-KONYA
Yüzölçümü : 497,32 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Taşınmaz; “iki kat ayrık mesken” sahasına isabet etmektedir. Parsel, kısmen yol kısmen de mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz; belediye mücavir alanı içerisinde olup, 1/1000 ölçekli imar planı içerisinde yer almaktadır. Ön bahçe mesafesi:5 mt, Komşu bahçe mesafesi 3 metre, bina yüksekliği 2 kat olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z 18 Müzayede Salonu Konya
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Meram İlçesi, Alakova Mahallesi, 38175 Ada, 39 Parsel sayılı tarla nitelikli taşınmaz; konum olarak doğusunda bulunan yeni bahçe yoluna kısmen cepheli konumdadır. Ayrıca taşınmazın kuzeyi haricen açılan 17526 nolu sokak ve güneyi yine haricen açılan 17521 nolu sokak ve komşu taşınmazlarla ile çevrilidir. Taşınmaz hali hazırda sürülmüş sulu tarım arazisidir.Üzerinde yapı ve müştemilat bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede genel olarak tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Taşınmaz Antalya çevreyoluna 7.95 km , Karamancaddesine 4.80 km, eski garaja 12.79 km, Merambelediyesine 11.69km ve vilayet merkezine 13.52 km mesafededir.
Adresi : Alakova Mahallesi 17220. SokakNo: Meram-KONYA
Yüzölçümü : 118.239 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Taşınmaz 1/25000 ölçekli nazım imar planında tarım alanı sahasınaisabet etmekte olup Meram Özel Proje alanında kalmakta olup herhangi bir araziuygulaması görmemiş Kadastro parselidir.
Kıymeti : 2.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/156 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR