KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Meram'da avlulu 2 kargir ev mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183963
Şehir : Konya / Meram
Yayınlandığı Gazeteler

BBN HABER 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/154 Satış
Muhammen Bedeli
:
945,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/154 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Meram İlçesi, Yenice Mahallesi, 3315 Ada, 4 Parsel sayılı avlulu 2 kargır ev nitelikli taşınmaz; üzerinde avlulu 2 kargir ev vasıflı taşınmaz olup;
a-Kovanağzı Caddesi, No: 152 adresinde bodrum+zemin+2 normal ve çatı katlı apartman: Dört cepheli apartmanın kat alanları 110 m2 dir. Zemin kat mesken antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo ve wc ile 1 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar tahta, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Kapı ve pencereleri ahşaptan yapılı ve verniklidir. Mesken sobalıdır. Elektrik ve su tesisatları vardır. 1. kat mesken antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo ve wc ile 3 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar tahta, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Kapılan ahşaptan yapılı ve vernikli, pencereleri PVC ısıcamlıdır. Mesken kömür kaloriferlidir. Elektrik ve su tesisatları vardır. 2. kat mesken antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo ve wc ile 3 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar tahta, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Kapı ve pencereleri ahşaptan yapılı ve verniklidir. Mesken kömür kaloriferlidir. Elektrik ve su tesisatları vardır. Çatı katı mesken antre, 2 oda, salon, mutfak, banyo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar tahta, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Kapı ve pencereleri ahşaptan yapılı ve verniklidir. Mesken kömür kaloriferlidir. Elektrik ve su tesisatları vardır. Ana taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve üzeri boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın bahçe giriş kapısı demir doğrama ve bina giriş kapısı demir doğramadır. Taşınmazın dış cephesinde ciddi sıva dökülmeleri mevcuttur.
b-Aslanyüreği Sokak, No: 3 adresinde bodrum+zemin katlı mesken: Kuzey, güney ve doğu cepheli 100,00 m2 alanlı mesken antre, 2 oda, salon, mutfak, banyo ve wc'den oluşmaktadır. Kuru alanlar tahta, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Kapı ve pencereleri ahşaptan yapılı ve verniklidir. Mesken kömür kaloriferlidir. Elektrik ve su tesisatları vardır. Suriyeli kiracı kullanımındadır.
c-Kovanağzı Caddesi, No: 152/A adresinde dükkan: Yaklaşık doğu cepheli 25 m2 alanlı dükkanın kapısı ve camekanı demir doğramadan yapılı, rulo kepenkli, tabanı mozaik kaplama, duvarları ve tavanı harç sıvalıdır. Dükkan sobalı ve elektrik tesisatı bulunmaktadır. Üzeri oluklu sac örtüdür.
d-Kovanağzı Caddesi, No: 152/A adresindeki dükkana bitişik depo: Yaklaşık doğu cepheli 25 m2 alanlı depo kapalı durumda olup dükkan ile aynı özellikte olduğu öğrenilmiştir. Üzeri oluklu saç örtüdür.
Adresi : Ladikli Mahallesi, Kovanağzı Caddesi, No: 152, 152/A Aslanyüreği Sokak, No:3 Meram/Konya
Yüzölçümü : 752,47 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında sağlık tesis alanı ve yol sahasında kalmaktadır. İmar parametreleri E:l,00, Yençok:19,00 ve ön bahçe mesafesi 20,00-40,00 m olarak belirtilmiştir. Parsel imar uygulaması görmemiş kadastro parselidir. Bilgi notlarında; -MEDAŞ ve TEİAŞ’den görüş alınması gerekir. -Bölgede imar Kanunu’nun 18. maddesi uygulanmaktadır, şeklinde belirtmeler bulunmaktadır.
Kıymeti : 945.000,00 TL
KDV Oranı : Satış bedelinin % 98,3'lük kısmı yönünden KDV oranı %1, %1,7'lik kısmı için ise KDV oranı %18 olarak uygulanacaktır
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 29/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B blok Zemin Kat Müzayede Salonu Karatay Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/154 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR