KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da 80 m² 2+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015719
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : MELİKŞAH MAH. / MERAM
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 25.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1936 Talimat
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2019 15:35
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 15:35
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLK Z 18Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY - KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/1936 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, Melikşah Mahallesi 2707 Ada, 204 Parsel, 1. KAT BAĞIMSIZ BÖLÜM NO: 8 'de kayıtlı taşınmazın satışı yapılacaktır. Taşınmaz, Konya İli, Meram İlçesi, Necip Fazıl Mahallesi, Gençay Sokak, 1. katta konumlu 8 ( iç kapı no: 4 Numaralı) kapı numaralı meskendir. Taşınmazın yer aldığı bina, 727,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine ayrık nizamda betonarme olarak inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesine göre ve mahallen parsel üzerinde 1 adet yapı bulunmaktadır. Yapı üzerinde onaylı mimari projesine göre ve mahallen 2 adet giriş bulunmaktadır. Taşınmaz kuzey cephe üzerinde yer alan girişte bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat, zemin kat, 2 normal kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşmaktadır. Binanın zemin katında ve normal katlarında; her girişte 2 şer adet her katta 4 er adet olmak üzere bina genelinde 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın bulunduğu parsel çevresi betonarme kısa bahçe duvarı ile çevrilidir. Vaziyet planına göre ve mahallen taşınmaz parseli üzerinde açık otopark alanı mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Apartman giriş kapısı demir doğramadır. Bina girişi, binanın zemin kat düzeyinden ve binanın kuzey cephesi üzerinden sağlanmaktadır. Bina giriş holü, kat holü ve merdiven evi zemini mozaik dökme beton, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın ısıtması kalorifer tesisat ile sağlanmaktadır.8 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz bina girişi karşıda olmak üzere sağ tarafta yer almaktadır. Taşınmazın net kullanım alanı 80 m2, brüt kullanım alanı ise 90 m2 dir. Mimari projesine göre ve mahallen 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dairenin antre ve hol zeminleri dökme beton üzeri halı kaplama, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Salon ve oda zeminleri verniksiz taban tahtası, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Banyo zeminleri dökme beton, duvarları 2 metreye kadar fayans kaplı, diğer kısımları ve tavanları plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı, iç kapılar ve pencere doğramaları ahşap doğramadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatlarının mevcut olduğu binanın ısıtılması kalorifer ile sağlanmaktadır. Yaklaşık 32 yaşında olan bina kat mülkiyetine geçmemiştir.
Adresi : Necip Fazıl Mahallesi Gençay Sokak No: 18/4 Meram / KonyaMeram / KONYA
Yüzölçümü : 80 m2
Arsa Payı : 61/732
İmar Durumu : 31.12.1984 TARİHLİ İNŞAAT R0HSAT BELGESİ BULUNMAKTADIR.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1İhale Damga Verğisi: %o5,69
Kaydındaki Şerhler : ipotek şerhi mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 02/09/2019 günü 15:35 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 15:35 - 15:40 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLK Z 18Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY - KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1936 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR