KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da 78 m² 2+1 daire icradan satılıktır

KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01151898
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : GÖDENE MAH. / LALEBAHÇE
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9254 Esas
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
17.06.2020 15:00
Satış Yeri
:
Akabe Mahallesi, Cemil Çiçek Caddesi, Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu-Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 6. İCRA DAİRESİ
2019/9254 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 27197 Ada, 2 Parsel, GÖDENE Mahalle/Köy, 18 Adet B+7 katlı bloklarda tek giriş, her katta 4, toplam 28 adet daire bulunan ve tapuda halen 18 Blok 7 şer katlı betonarme karkas bina ve arsası vasıflı olan ana taşınmazdaki, B2-11 Blok, Z+4. Kat, 17 kapı nolu Bağımsız Bölüm Mesken, B2-11 Blok, Z+4 katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 96,41 m², net ise 78,16 m² civarındadır. Dairede 2 oda, salon, mutfak, antre, hol, lavabo-wc, banyo ve 1 adet balkon vardır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap doğrama olup, pencereleri pvc ve çift camlıdır.Salon ve odaların zeminleri laminant kaplamalı, mutfak, antre, balkonla banyo ve wc'nin zeminleri fayans kaplamadır.Odalar, antre ve mutfağın duvarları alçı sıva üstü plastik boyalı,lavabo, banyo ve wc'nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları, mermer tezgahı, banyoda klozet bulunmakadır. Isınma şekli, merkezi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Kuzey ve batı cepheli olan daire, borçlu adına tam hisse kayıtlı olup, meskene keşif sırasında girilememiş ve karşı daireden bilgi alınmıştır. Keşif sırasında borçlunun oturduğu tespit edilmiştir.Ana taşınmaz 48.057,69 m² yüzölçümlü arsa üzerinde olup, parselin üzerinde 18 adet B+7 katlı blok ile sosyal tesis bulunmakta ve bloklar yaklaşık 10 yıllıktır. Binalar tünel kalıp sistemi ile yapılmıştır. Dairenin bulunduğu B2-11 blokta tek giriş olup, her katında 4, toplamda 28 adet daire bulunmaktadır.bloğun giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğrama,dış ve iç merdiven korkulukları profil doğramadan yapılmıştır. Bina giriş kısmının zeminleri, merdivenlerin döşeme ve basamakları ile giriş katın duvarlarının 1 m'lik kısmı mermer kaplama yapılmış olup, giriş kısımları üsteleri ve tüm merdiven sahanlığının duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın dış cephesi ise , su basmana kadar sıva üzeri boya, üst kısmı komple pvc saiding kaplama yapılımıştır. Ana gayrimenkulde 2 adet asansör bulunmakta ve binalar çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş olup, parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Bahçesinde çevre düzenlemesi, kamelyalar ve ağaçlandırma yapılmış, sitenin etrafı beton bahçe ve duvarlarla çevrilmiştir. Binanın tretuvarları ile bahçe gezinti alanları ve otopark kısımları beton parke kaplama yapılmıştır. Binanın bulunduğu Gödene Mahallesinde genel olarak mesken olup binanın zemin katlarında ve bazı bölgelerde işyerleri bulunmaktadır. Bina şehir merkezine uzakta olup alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçlarına (otobüs, dolmuş) duraklarına yakın konumdadır. Parsel, Şehit Erdoğan Balcı Caddei ile 17465, 17466 17385 sokaklara cepheli konumda, 100 m doğusunda Gazi Ahmet Onay Caddesi, 120m batısında İzzeddin Kaykavus Caddesi, 600 m doğusunda Hatunsaray Caddesi, 100m kuzey batısındaki Gödene Toki İmam Hatip Ortaokulu ve Ensar Camii bulunmaktadır.
Adresi : Gödene Mahallesi, Şehit Erdoğan Balcı Caddesi, B2-11 Blok, No:26/17
Meram/Konya
Yüzölçümü : 78,16 m²
Arsa Payı : 7210/4805769
İmar Durumu : Bilirkişilerce Belediye'de yapılan araştırmaya göre, parsel "Mesken Sahası"na isabet etmekte olup E:1.25 ve Yençok=7 Kat olacak şekilde imarlıdır. Binalarda kat mülkiyetine geçilmiş vaziyettedir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/05/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 17/06/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Akabe Mahallesi, Cemil Çiçek Caddesi, Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu-Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV (KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınmasına karar verilmesi halinde aradaki fark, faiz ve cezaları ihale alıcısı tarafından yatırılacaktır.),1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9254 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR