KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Meram'da 6+1 dubleks daire icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131371
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ÖĞRETMENEVLERİ MAH. / ALAADDİN
Oda Sayısı : 6+1
: 317
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2555 Esas
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 14:30
Satış Yeri
:
AKABE MH. CEMİL ÇİÇEK CD. YENİ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT B BLOK İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2019/2555 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Meram İlçe, 4556 Ada, 133 Parsel, PİREBİ Mahalle/Köy, 19 Nolu Bağımsız Bölüm Konya ili, Meram İlçesi, Pirebi Mahallesi, 6 Cilt, 570Sayfa, 4556 Ada, 133parsel numaralı,1099,50 m² yüzölçümlü, Bahçeli Kargir Beş Katlı Apartman vasıflı taşınmazda; 4. Kat, 19 bağımsız bölüm numaralı, 5/70 arsa paylı, Dubleks Mesken vasıflı taşınmaz olup borçlu adına tam hisse olarak kayıtlı bulunmaktadır.
tapu kaydında vasfı yazılı bulunan 5 katlı kargir apartman bulunmamaktadır. Taşınmaz Gaz deposu ve camici sokağa cepheli konumdadır. .
bulunduğu yer konum olarak; eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, resmi kurumlara, ana yollara ve merkeze yakın konumdadır. Otogara, kampus alanlarına, büyük organize sanayi bölgelerine ve hava limanına uzak konumdadır.
bulunduğu yerin yakın çevresinde yoğun eğitim kurumları, resmi kurumlar, sosyal alanlar, alışveriş ve işyerleri, sağlık merkezleri bulunmakla birlikte, çevresinde konut ağırlıklı yerleşim yerleri bulunmaktadır.bulunduğu çevredeki planlı yapılaşmalar genel olarak eski ve yeni yapılaşmalardır.
Yakın çevresinde, 170 metre kuzeyinde Konya Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü,745metre kuzeyinde ATATÜRK anıtı, 500 metre kuzeyinde D.S.İKonya 4. Bölge Müdürlüğü,550 metre kuzeyinde Meram Emniyet müdürlüğü hizmet binası ve 680 metre kuzey batısında YHT garı, 250 metre kuzey doğusunda Meram Anadolu Teknik Meslek lisesi, 450 metre kuzey doğusunda Meram Anadolu lisesi, 650 metre kuzey doğusunda Muhacir Pazarı,450 metre batısında Tapu ve Kadastro 5. Bölge müdürlüğü, 1.1 km güneyinde Meram itfaiyesi bulunmaktadır.
Taşınmaz gürültü ve hava kirliliğin yoğun olduğu sanayi bölgelerine, Hava Limanına ve oto gara uzak durumdadır.
Bölge sosyal ve kültürel yönden gelişmiş durumdadır. Bölgenin her türlü alt yapısı tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu iyi olup her türlü toplu ulaşım araçları ile ile birlikte her yere ulaşım imkânı vardır. Taşınmaz Meram Belediyesine 1.01 km , oto gara 10.2 km,Larende caddesine 140 metre, Dr. Ahmet Özcan caddesine 50 metreve vilayet merkezine 1.90 km mesafededir.
Gaz Deposu sokağa cephelidir. Taşınmaz Şelale sitesinin 4. Katında, Doğu ve Batı cephe konumlu ara kat dubleks meskendir.Bulunduğu ana yapıya 28.08.1995 tarih ve 5/38 ruhsat ile müsaade edilen inşaatın; Bodrumda ortak yer sığınak depo, otopark ve kalorifer dairesi bölümü ile zemin, 1.2. ve 3. Katlarda 16 daire, 4 .katta 2 adet noraml daire, 2 adet dubleks daire, çatı katında 2 adet daire eki depo, ortak yer kapıcı dairesi toplantı salonu ve asansör dairesi vardır. Bina dış cephesi sıvave boyalı, balkonlar ve parapetleri cam mozaik kaplama, giriş zemin, sahanlık ve merdivenleri mermer, korkulukları demir doğrama üzeri ahşap küpeştedir. Asansör vardır. Çatısı ahşap oturtma üzeri kiremit kaplıdır. Çevre düzenlemesi yapılıdır.
Meskenin normal katı, antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, 2 banyo, wc, lavabo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Normal katın net alanı balkonlar dahil 168,78 m² dir. Salon ve oda tabanları cilalı parke kaplama, ıslak zeminler seramik kaplı, duvar yüzeyleri alçı sıva ve plastik boyalı, pencere doğramaları ısıcamlı ahşap, oda kapıları ahşap kapıdır. Salonda şömine vardır. Banyolarda duşakabin klozet ve lavabo vardır. Lavabo ve banyolarda Hilton lavabo vardır. Banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfak tezgahı beyaz mermer, mutfak alt ve üst dolapları profil içi mdflamdan yapılmıştır.Isıtma sistemi doğalgaz merkezi kaloriferli ve radyatörleri paneldir. Elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Meskenin dubleks katı, antre,3 oda, mutfak, duş ve terastanoluşmaktadır. Dubleks katın net alanı teras dahil 148,26 m² dir. Oda tabanları laminat parke kaplama, ıslak zeminler seramik kaplı, duvar yüzeyleri alçı sıva ve plastik boyalı, pencere doğramaları ısıcamlı ahşap, oda kapıları ahşap kapıdır. Banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfak tezgahı beyaz mermer, mutfak alt dolapları profil içi mdflamdan yapılmıştır.
Normal katın net alanı balkonlar dahil 168,78 m², Dubleks katın net alanı teras dahil 148,26 m²toplam net alanı 317,04 m² dir.
Adresi : Öğretmenevleri mahallesi, Gaz Deposu Sokak No:5/9Meram/KONYAadresindedir.
Yüzölçümü : 1.099,50 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok Konya ili, Meram İlçesi, Pirebi Mahallesi , 4556 Ada, 133 nolu parselin imar durumu ile ilgili olarak; Meram Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün18.03.2019 tarih ve E:3108 sayılı imar durum belgesine göre,taşınmaz planda mesken sahasına isabet etmektedir. Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir. Plan notunda kısmen yol ,kısmen mesken sahasına isabet etmektedir. Yençok: 6 kat, E:1.60, TAKS: 0.40 olarak belirlenmiş.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : AKABE MH. CEMİL ÇİÇEK CD. YENİ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT B BLOK İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2555 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR