KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Meram'da 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095543
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : DEDEKORKUT MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 4+1
: 165
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 09.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5488 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 14:15
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 8. İCRA DAİRESİ
2019/5488 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya, Meram, Dede korkut Mah 27103 Ada, 3 Parsel 6 nolu bağımsız bölümde bulunan taşınmaz
Adresi : Dedekorkut Mah Çambaşı Sk Yaşam Konutları A Blok No:7/4 Meram/Konya
Yüzölçümü : 4.309,23 m2
Arsa Payı : 237/9600
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Taşınmazın Evsafı : İhaleye konu taşınmazın bulunduğu binanın girişi yüksek korkuluklar ve bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina asansörlüdür. Site girişinde güvenlik vardır. Bodrum katta otopark vardır. Z+2. katta bulunan daire yüzölçümü 165,96 m2 net ise 134,69 m2 civarındadır. Dairede 4 oda 1 salon antre ece holü lavabo wc banyo ve 3 adet balkon vardır. Daire ana giriş kapısı çelik iç kapılar amerikan panel ıslak hacim kapıları ahşap pencereler pvc doğrama çift camlıdır. Salon ve oda zeminleri laminat parke diğer yerler seramik kaplamadır. Salon oturma odası mutfak yatak odaları duvarları kağıt kaplamadır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolabı akrilik tezgah ve 3 lü ankastre set vardır. İki adet balkon cam kaplamadır. Isınma şekli merkezi sistem kaloriferli olup doğal gazlıdır.
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İİK 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5488 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR