KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Meram'da 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994424
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : NECİP FAZIL MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 4+1
: 106
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 14.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3690 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2019 15:35
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 15:35
Satış Yeri
:
Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Adliye Binası B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 9. İCRA DAİRESİ
2018/3690 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 2160 Ada, 56 Parsel, MELİKŞAH Mahalle/Köy, Blok/Kat/Giriş-B.B.No:B/İKİ/- (Bağ.Böl.No:5) Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz güneybatı, kuzeybatı ve güneydoğu cepheli olmak üzere üç cepheli,bodrum+zemin+ 2 katlı binanın, ikinci katında, 5 nolu bağımsız bölüm numaralıdır. 4 oda, 1 salon, mutfak, wc, lavabo, banyo, antre, hol ve 3 balkondan oluşmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Projesinde iç kapılar lamine kapı, pencereler ise ahşap doğramadır. Mutfak, antre, hol ve ıslak mekanların tabanları seramik olup, odalar ve salonun tabanları ise ahşap parkedir. Mutfakta tezgah arası dahil iç duvar yüzeyleri fayans, mutfak tezgahı granit olup, mutfak alt-üst dolapları mevcuttur. Islak mekanların duvarları tamamen fayanstır. Tüm odalar, mutfak, ıslak mekânlar, hol ve antrenin tavanları sıva üzeri boyadır. Taşınmazın ısınma sistemi kişisel kombi ile yapılmaktadır. Binanın çatısı kiremit ile kaplıdır. Projede 3 adet balkon toplam 12,62 m2 dir.Binanın dış cephesi harç sıvalı ve akrilik boyalıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar ile apartman tabanı mermer olup, merdivenlerde demir doğrama korkulukları vardır. Taşınmaz Günay sokağa cepheli olup, arka, yan ve ön tarafındaki komşu binalarla arasında bahçe ihata duvarı mevcuttur. Komşu binalarla arasında bahçe düzenlemesi tam olarak yapılmıştır. Elektrik ve su tesisatı bulunan doğalgazlı bir dairedir. Yapılan ölçümler ve hesaplara göre dairenin brüt inşaat alanı 140,00 m2, net kullanım alanı (süpürülebilir alan) 106,00 m2'dir.Borç konusu meskenin bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar devam etmektedir. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ulaşım toplu taşıma araçları olan minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Konya Büyükşehir Belediyesi' ne 3660 mt, Konya Valiliği' ne 4360 mt, Konya Adalet Sarayı' na 8360 mt, ve Konya Şehirlerarası Terminali' ne 10660 mt,dir.
Adresi : Necip Fazıl Mah. Günay Sok. Hilal Aprt. No:3/5 Meram / KONYA
Yüzölçümü : 1.386,00 m2
Arsa Payı : 119/1386
İmar Durumu : Taşınmazın yapılı bulunduğu 2160 ada 56 parsel imar planında 3 katikiz mesken sahasına isabet etmektedir.Taşınmaz üzerindeki yapıların 1991/7-31,1998/9-50,2002/3-21 ruhsat numarasıyla ruhsatlı olduğu anlaşılmıştır. Parsel imar parseli konumundadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 28/06/2019 günü 15:35 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 15:35 - 15:40 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Adliye Binası B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3690 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR