KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Meram'da 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944269
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ŞEYH SADRETTİN MAH. / ALAADDİN
Oda Sayısı : 4+1
: 160
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2125 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 14:50
Satış Yeri
:
ADALET SARAYI B BLK Z18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU/ KARATAY -KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2017/2125 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 1 MAHALLE 877 Ada, 137 Parsel, 5 Nolu Bağımsız Bölümün satışı yapılacaktır. Konya İli Meram İlçesi 1.Mahallesinde bulunan 877 Ada 137 parsel nolu taşınmaz 413,25 m² ve Arsa nitelikli ana taşınmaz Zemin + 6 katlı binada 3.kat 5 nolu bağımsız projesindeki yeri belirlenerek Şeyh Sadrettin Mah. Millet Caddesi Kuğu Ap.No:4/3 deki 27/180 (61,99m² arsa paylı ) 3. kattaki daire Mesken vasıflı , tapunun 30 cilt, 2941 sayfasında borçlu adına Tam hisse ile kayıtlıdır. Taşınmazın 27.12.1983 tarih yönetim planı .Taşınmaz 1971 tarihli yönetim planı bulunmaktadır Taşınmaz Millet Caddesine cephe, Kuğu Apartmanı Zemin Katta dükkan ve her normal katta 1 daire olmak üzere 3. Katta yer alan, Tren garına yakın ana yol cephesinde Z+6 katlı binada 3. Kat 5 bağımsız bölüm olup, iç kapı no: 3 olan dairedir. Taşınmaz ticaret ve eğitim alanına yakınlığı, Meram bölgesinin en aktif yol güzergahı olan Millet Caddesine cephe, dolmuş otobüs duraklarına yakın ve tren garına yakın durumdadır.Taşınmaz Kuğu Apartmanı tek blok bahçe duvarı yok köşe başında millet caddesine bakan dükkan bulunmakta, sağ taraftaki yan bahçeden apartman girişi bulunmakta,bina giriş katı kuzey ve güney cephesi dekoratif taş kaplı, normal katlar yalıtımlı sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı demir doğrama ferforje,merdivenler mermer ve demir doğrama korkuluk, giriş katı asansör duvarı ve yan duvarları mermer kaplamadır. Bina girişi zeminleri ve duvarları tam boy mermer kaplı,asansör bulunmakta, merdiven evi duvarları ve tavanları sıva fasarit , üzeri boyalı bulunmakta, merdivenler mermer kaplı korkulukları demir doğrama bulunmaktadır.tespit sırasında Taşınmazda 3 kapı nolu 5 bağımsız bölümde mal sahibi oturduğu 4+1 daire 2 balkondan oluşuyor, daire brüt 190 m² olup net, 160 m² dir. Giriş kapısı çelik kapı, girişte vestiyer ve antre duvarı ahşap kaplama, salon ,lavabo , günlük oda kapıları ahşap vernikli, diğer hol tarafı kapıları yağlı boya doğrama, pencereleri ahşap yağlı boya , ıslak zeminleri seramik kaplama,banyo, wc tavana kadar seramik kaplı, tavanları sıva üzeri boyalıdır. Salon günlük oda tabanları laminat kaplı, yatak odaları tabanları ahşap parke verniklidir. Odaların duvar ve tavanları sıva üzeri saten alçı ve kartonpiyer tavanları plastik boyalıdır.Mutfak duvarları tam boy fayans kaplama, mermer tezgahlı, alt ve üst dolapları yapılı, ebeveyn yatak odasında tam boy ahşap dolap bulunuyor, doğalgaz şofben ve petekleri demir döküm petek bulunmaktadır. Taşınmazın ortak kalörifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Daire bakımlı durumdadır. Yapım yılı itibarı ile ortalama 30 yıllık binadır.Taşınmazın Elektrik, suyu ,doğalgaz bulunmaktadır.

Adresi : ŞEYH SEDRETTİN MAH. MİLLET CADDESİ KUĞU APT NO: 4/3 MERAM /KONYA
Yüzölçümü : 160 m2
Arsa Payı : 27/180
İmar Durumu : 7 kat Mesken sahasında olup, , Millet Caddesi ve Vali Cemal Keleşoğlu sokak cepheli 1982 tarih 5/42 ve1990-9/1 sayılı ruhsatı bulunmaktadır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : İPOTEK VE HACİZ ŞERHLERİ MEVCUTTUR. İPOTEK DOSYASINDAN SATIŞ YAPILACAKTIR.
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : ADALET SARAYI B BLK Z18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU/ KARATAY -KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2125 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR