KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Meram'da 3+1 daire mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064619
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : TURGUT REİS MAH. / TAŞCAMİ
Oda Sayısı : 3+1
: 177
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/83 Satış
Muhammen Bedeli
:
1,100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/83 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Meram İlçesi, Turgutreis Mahallesi, 3826 Ada, 24 Parsel sayılı yığma 2 katlı bina ve arsası nitelikli taşınmaz; zemininde; B+Z+1+Ç katlı Yığma Bina bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan bina için, Meram Belediyesi’nin; 15.03.2006 tarih ve 2/14 nolu Yapı Ruhsatı ve 18.06.2007 tarih ve 3/1 nolu Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır.
Yapı Ruhsatına göre, binanın toplam inşaat alanı; (bodrum katı 160,00 m², zemin katı 177,00 m², normal katı 177,00 m² ve çatı katı 95,00 m²) 609,00 m² ’dir. Yapı sınıfı; III. Sınıf A Grubu’dur. Binanın bodrum katı depo olarak kullanılmaktadır. Zemin, birinci ve çatı katının her birinin girişi ayrı olup, (apartman dairesi gibi) ayrı ayrı ve mesken olarak kullanılmaktadır. Ana taşınmaz giriş kapısı demir doğramadan imaldir. Tavan ve duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Merdiven basamakları ile sahanlıklar; mermer kaplamadır. Demir doğramadan imal merdiven korkuluğu bulunmaktadır. Binanın zemin katı; brüt 177,00 m² ve yaklaşık 151,00 m² net alanlı olup, mesken olarak kullanılmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, lavabo, tuvalet ve balkondan oluşmaktadır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplı, odaların zemini ise cilalı ahşap parke ile kaplı durumdadır. Daire giriş kapısı ve iç kapılar ise amerikan panel kapıdır. Girişte vestiyer dolabı vardır. Pencereler pvc doğramadan imal edilmiş olup ısıcamlıdır. Pencerelerde demir parmaklık korkuluk vardır. Islak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans kaplı vaziyettedir. Diğer mahallerin duvarları sıva üzeri boyalıdır. Tavanlarda dekoratif kartonpiyer perde bantı vardır. Mutfak alt ve üst dolapları yapılı durumda olup mermer tezgâh mevcuttur. Binanın 1. katı brüt 177,00 m² ve yaklaşık 151,00 m² net alanlı olup, mesken olarak kullanılmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, lavabo, tuvalet ve balkondan oluşmaktadır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplı, odaların zemini ise cilalı ahşap parke ile kaplı durumdadır. Daire giriş kapısı ve iç kapılar ise amerikan panel kapıdır. Girişte vestiyer dolabı vardır. Pencereler pvc doğramadan imal edilmiş olup ısıcamlıdır. Islak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans kaplı vaziyettedir. Diğer mahallerin duvarları sıva üzeri boyalıdır. Tavanlarda dekoratif kartonpiyer perde bantı vardır. Mutfak alt ve üst dolapları yapılı durumda olup mermer tezgâh mevcuttur.
Adresi : Turgut Reis Mahallesi Özbek Sokak No:10 Meram-KONYA
Yüzölçümü : 746,76 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 1.100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Meram Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 08.08.2019 tarih ve E.8133 sayılı yazısı eki İmar Durum Belgesine göre, dava konusu taşınmaz; plandaMesken ve yol Sahası alanına isabet etmektedir. İmar parametreleri; Yençok: 8 kat ve TAKS:0.40 ve E:1.80 olarak belirlenmiştir.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/83 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR