KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Meram'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025485
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : MAMURİYE MAH. / ALAADDİN
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

RASYONEL HABER 24.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1441 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
Akabe Mah., Cemil Çiçek Cad., Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu, Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/1441 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Meram İlçesi, 1 Mahalle Mahallesi, 982 ada, 161 parsel numaralı, 432,00 m2 alanlı, Dört katlı Bir depo ve altı daireli kargir apartman vasıflı ana taşınmazda,; 4. Kat, 11 bağımsız bölüm numaralı 12/156 arsa paylı mesken vasıflı taşınmaz. Taşınmaz kat mülkiyeti tapuludur.
Taşınmaz Mamuriye Mahallesi, Feritpaşa caddesine cepheli konumdadır. Üzerinde tapu kaydında belirtilen 5 katlı apartman vardır. Taşınmazın zemin katı ticareti olarak, normal katları mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yerde planlı yapılaşmalar tamamlanmış durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Ulaşım sorunu olmayan bir bölgedir. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden gelişmiş sayılır. Kuzey ve Güney cepheli mesken yaklaşık net 93,83 m2 alanlı ve antre, salon 3 oda, mutfak, banyo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar ahşaptan yapılı ve boyalı ve pencereler pvc doğramadan yapılıdır. Kuru alanlar marley, ıslak alanlar yerinde dökme mozaik kalıdır. Duvar yüzeyleri sıva üzeri plastik boyalıdır. Mutfakta mermer tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır, arası fayans kaplıdır. Mutfak balkonu demir doğrama ile kapatılmıştır. Banyo ve wc duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır. Mesken bireysel kaloriferlidir. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır. Ana taşınmaz bodrum, zemin, 4 normal katlıdır. Her katta 2'şer mesken bulunmaktadır. Ana yapı giriş kapısı demir doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mozaik/karo kaplama, merdiven korkulukları demir doğramadan yapılı ve yağlıboyalıdır. Dış cephesi taraklı mozaik kaplamadır. Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır.
Adresi : Mamuriye Mahallesi, Feritpaşa Caddesi No:25/8 Meram/Konya
Yüzölçümü : 432,00 m2 (Ana taşınmazın yüzölçümü)Arsa Payı : 12/156
İmar Durumu :Taşınmaz, 1/1000 ölçekli imar planında 7 mesken sahasına isabet etmektedir. Parsel imar uygulaması görmüş imar parselidir.
Kıymeti : 170.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Akabe Mah., Cemil Çiçek Cad., Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu, Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1441 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR