KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Meram'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023775
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : AKSİNNE MAH. / ALAADDİN
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4180 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad. Adliye Binası B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 9. İCRA DAİRESİ
2019/4180 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Konya İl, Meram İlçe, 121 Ada, 31 Parsel, AKSİNNE Mahalle/Köy, Blok/Kat/Giriş-B.B.No:-/BİRİNCİ/- (Bağ.Böl.No:7) Nolu Bağımsız Bölüm, Arsa Pay/Payda:6/56 olanAna gayrimenkul, 439,06 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde olup, parselin üzerinde bir adet blok bulunmakta ve blok yaklaşık 26 yıllıktır. Blokta iki adet giriş bulunmakta ve her katında 3, toplamda blokta; 9 adet daire bulunmaktadır. Binanın giriş kapıları ve merdiven korkulukları profil doğramadan yapılmıştır. Binanın giriş kısımlarının zeminleri ve kat sahanlıkları karo mozaik kaplama, merdiven basamakları ise; mozaik kaplama yapılmış olup, giriş kısımları ile merdiven sahanlığını duvar bölümleri; sıva üzeri plastik boyalıdır. Binanın dış cephesi ise; kaleterasit sıva yapılmıştır. Ana gayrimenkulde asansör bulunmamakta ve bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş olup, parselde yapılaşma tamamlanmıştır. Sokak üzerindeki binalar bitişik nizam ve cepheden yapılaşma olup, bahçe kısmı arka taraftadır. Binanın 1993 yılı inşaat ruhsatı olup, binada kat irtifakı kurulu olup, kat mülkiyetine geçilmemiştir.
Kıymet takdiri yapılan, 7 bağımsız bölüm nolu daire; Z+1. katta olup yaklaşık yüzölçümü brüt 126.15 m2, net ise; 101,46 m2'dir. Dairede 3 oda, salon, mutfak, antre,hol, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı, iç kapıları ve pencereleri; ahşap doğrama olup, pencereleri çift camlı ve pencere ve balkonlar dışarıdan kepenk yapılmıştır. Salon ve odaların zeminleri tahta kaplama olup cilalıdır. Antre, mutfak ve ıslak hacimlerin tüm zeminleri ise; fayans kaplamadır. Salon, mutfak ve odaların duvarları sıva üzeri plastik boyalı, lavabo, banyo ve wc'nin duvarları ise; tavana kadar fayans kaplamadır. Antre ve hol kısmının duvarları komple tavana kadar ahşap lambri kaplama yapılıdır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı bulunmakta olup, antrede vestiyer, lavaboda ayaklı lavabo mevcuttur. Isınma şekli; binada doğalgaz bulunmasına rağmen sobalıdır. Batı ve güney cepheli olan daire, borçluadına tam hisse kayıtlıdır. Meskene keşif sırasında girilebilmiş ve daire gezilebilmiştir. Meskende keşif sırasında borçlunun oturduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Aksinne Mahallesi Tarlak Sokak Özen Aprt. No:8/4 Meram / KONYA
Özellikleri : 439,06 m2
İmar Durumu : Dosyada bulunan Meram Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 27.05.2019 tarih ve 5668 sayılı İmar Durum Belgesi'ne göre parselin İmar Durumu; "Mesken Sahası"na isabet etmekte olup, TAK:0.25, E:1.60, Yençok=8 Kat olacak şekilde olup, parsel imar parseli ve bilgi notunda; "Meram Belediye Meclisinin 08.08.2014 tarih ve 2014/130 sayılı kararı ile Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje alanı ilan edilmiştir." denilmektedir. Ayrıca diğer bilgi notunda da; "1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı notları geçerlidir." denilmektedir.
Kıymeti : 150.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 13/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad. Adliye Binası B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4180 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR