KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da 265 m² depolu dubleks ev icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065584
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : KÜRDEN MAH. / MERAM
: 265
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 15.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13292 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/13292 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 721 Ada, 57 Parsel, KÜRDEN Mahalle/Köy, A Blok, Zemin Kat., 1 no'lu Bağımsız Bölüm. Nolu Bağımsız Bölüm İmar Durum Belgesine göre taşınmaz; 1/1000 ölçekli imar planında 1600 m2 ye 1 ev Sahası içerisinde yer almaktadır. TAKS;0.15, KAKS;0.15 olacak şekilde yapılaşmıştır. 2019 yılı emlak vergisine esas arsa m² birim değeri 122,17 TL/m² dir.
Satışa konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak Adil Sokak cephelidir. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfta bina vardır.
Taşınmazın bulunduğu yer merkeze kısmen uzak durumundadır. Çevresinde yeni yapılaşmalar vardır. Ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bir bölgedir. Çevre yapılaşmalar genel olarak iki katlı dubleks tarzı villalarla birlikte kısmen de zemin katları ticari üst katlar konut amaçlıdır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak şehir merkezine kısmen uzak, resmî kurumlara, alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, anayollara, yakın Otogara, Havaalanına, Büyük Organize Sanayi bölgelerine ve kampüs alanlarına uzak konumdadır.
Ana taşınmazın yakın çevresinde; batısında 100 m mesafede Yaka Caddesi bulunmaktadır. Kuzeyindeki Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesine 1 km, Yeni Meram Caddesine 800 m, Konya Valilik binasına 5,7 km uzaklıktadır.
Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, merkezin birçok yerine minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz; Otogara 11,7 km, YHT Garına 3,7 km mesafededir.
Taşınmaz; Depolu Dubleks Mesken vasfındadır. Bodrum katı net 58,66 m², zemin katı net 100,79 m² ve 1. katı net 72,37 m² alanlı olup, ayrıca 33,78 m² balkon ve terası bulunmaktadır. Balkonlar ve teras dahil toplam 265,60 m² net kullanım alanına sahiptir.
Onaylı projesine göre binanın; bodrum katında 4 adet depo ve sığınak, zemin katında; oturma odası, salon, mutfak, hol, rüzgarlık, duş, tuvalet, lavabo ve teras, 1. katında 3 oda, antre, lavabo, tuvalet ve 2 balkon bulunmaktadır.
Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Tavan ve duvarlar alçı sıva üzeri boyalıdır. Oda ve koridor tabanları laminat parke, ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır. Islak hacim duvarlarında tavana kadar fayans kaplıdır. İç kapılar cilalı ahşap kapıdır. Pencereler ahşap doğramadan imaldir. Bahçesinde; yarı açık garaj, kamelya, çeşme ve barbekü bulunmaktadır. Bireysel kombi ile ısınmaktadır.
Adresi : Kürden mh. Adil sk. No:23 Meram
Yüzölçümü : 13.479,73 m2
Arsa Payı : 143/2400
İmar Durumu : Dosyasındadır.
Kıymeti : 1.100.000,00 TL
KDV Oranı : Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile KDV %8 olmuştur. Teslim tarihindeki yürürlükteki KDV oranından alınacaktır.
Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13292 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR