KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da 191 m² 4+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113246
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ATEŞBAZ-I VELİ MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 4+1
: 191
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10834 Esas
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 14:50
Satış Yeri
:
AKABE MAHALLESİ CEMİL ÇİÇEK CD. YENİ ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2019/10834 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya ili, Meram İlçesi, Ateşbaz-ı Veli Mahallesi, 15 Cilt, 1392 Sayfa, 779 Ada, 6 parsel numaralı, 25.429,20 m² yüzölçümlü 6 Adet 3 Katlı Karkas 9 Adet 5 Katlı Karkas Ap. Ve 1 Katlı Sosyal Tesis ve Arsası vasıflı ana taşınmaz nitelikli H Blok, 3. Kat, 15 bağımsız bölüm numaralı niteliği Mesken olan taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Binanın ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum profildir. Binanın giriş, kat holleri ve merdiven basamakları granit, duvarlar plastik boyadır. Bina dış cephesi, akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Parsel çevresi bahçe duvarı ile sınırlandırılmıştır. Kıymet takdiri yapılan 15 bağımsız bölüm numaralı mesken 3. katta bulunmaktadır. Salon, 4 oda, antre, mutfak, gece holü, kiler, giyinme odası, WC-Lavabo, 2 adet banyo, 2 adet balkon mevcuttur. Bina genelinde taşınmazların benzer özelliklerde olduğu bilgisi edinilmiş olup emsal daire görülmüştür. Buna göre; taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap kapı, pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama ve ısı camlıdır. Mutfak, antre, gece holü, balkonlar ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik; salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplıdır. Dairedeki salon, oda, antre ve mutfak duvarları duvar kağıdı; lavabo-WC ve banyo duvarları fayans kaplamadır. Banyoda klozet, duş ve lavabo mevcuttur. Lavaboda alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta alt ve üst mutfak dolabı, mermer tezgahı bulunmakta olup tezgah arası ve duvarlar fayans kaplamadır. Dairenin tavanları plastik boyalı, ıslak hacimler ise asma tavandır. Elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. Taşınmaz, doğalgaz yakıtlı yerden ısıtma ile ısıtılmaktadır. Güneyi batı ve güneye bakan iki cepheli daire balkonlar dahil brüt kullanım alanı 215 m2, net ise 191,96 m2 olduğu belirlenmiştir.
Adresi : Havzan (Eski Ateş Bazı-I Veli / Orgeneral Tural) Mahallesi, Yeni Meram Caddesi, Yeni Yol Konakları, No: 43/H2, 3. Kat, Daire: 7 Meram / KONYA
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli İmar Uygulama planı içerisinde yer almakta olup, E:1,25, blok nizam, kuzey cephesi kat ayırma çizgisi ile ayrılan bölüm 3 Kat, güney cephesi ise 5 kat, "Konut Alanı" imar lejantlıdır. Yol, yeşil alan ve benzeri faktörlerden etkilenmemektedir.
Kıymeti : 900.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : AKABE MAHALLESİ CEMİL ÇİÇEK CD. YENİ ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya ili, Meram İlçesi, Ateşbaz-ı Veli Mahallesi, 15 Cilt, 1388 Sayfa, 779 Ada, 6 parsel numaralı, 25.429,20 m² yüzölçümlü 6 Adet 3 Katlı Karkas 9 Adet 5 Katlı Karkas Ap. Ve 1 Katlı Sosyal Tesis ve Arsası vasıflı ana taşınmaz nitelikli H Blok, 2. Kat, 11 bağımsız bölüm numaralı niteliği Mesken olan taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir.Binanın ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları alüminyum profildir. Binanın giriş, kat holleri ve merdiven basamakları granit, duvarlar plastik boyadır. Bina dış cephesi, akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Parsel çevresi bahçe duvarı ile sınırlandırılmıştır. Kıymet takdiri yapılan 11 bağımsız bölüm numaralı mesken 2. katta bulunmaktadır. Salon, 4 oda, antre, mutfak, gece holü, kiler, giyinme odası, WC-Lavabo, 2 adet banyo, 2 adet balkon mevcuttur. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap kapı, pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama ve ısı camlıdır. Mutfak, antre, gece holü, balkonlar ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik; salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplıdır. Dairedeki salon, oda, antre ve mutfak duvarları duvar kağıdı; lavabo-WC ve banyo duvarları fayans kaplamadır. Banyoda klozet, duş ve lavabo mevcuttur. Lavaboda alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta alt ve üst mutfak dolabı, mermer tezgahı bulunmakta olup tezgah arası ve duvarlar fayans kaplamadır. Dairenin tavanları plastik boyalı, ıslak hacimler ise asma tavandır. Elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. Taşınmaz, doğalgaz yakıtlı yerden ısıtma ile ısıtılmaktadır. Güneyi batı ve güneye bakan iki cepheli daire balkonlar dahil brüt kullanım alanı 215 m2, net ise 191,96 m2 olduğu belirlenmiştir.
Adresi : Havzan (Eski Ateş Bazı-I Veli / Orgeneral Tural) Mahallesi, Yeni Meram Caddesi, Yeni Yol Konakları, No: 43/H2, 2. Kat, Daire: 5Meram / KONYA
İmar Durumu :1/1000 ölçekli İmar Uygulama planı içerisinde yer almakta olup, E:1,25, blok nizam, kuzey cephesi kat ayırma çizgisi ile ayrılan bölüm 3 Kat, güney cephesi ise 5 kat, "Konut Alanı" imar lejantlıdır. Yol, yeşil alan ve benzeri faktörlerden etkilenmemektedir.
Kıymeti : 900.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : AKABE MAHALLESİ CEMİL ÇİÇEK CD. YENİ ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10834 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR