KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da 176 m² 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183960
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : DEDEKORKUT MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 4+1
: 176
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11695 Esas
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı İhale Salonu B blok Zemin kat Karatay / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/11695 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Konya, ili, Meram ilçesi, Dedekorkut Mahallesi, 27103 ada, 4 parsel, 3 cilt, 256 sayfada kayıtlı, A blok, Zemin Kat, 2 nolu bağımsız bölüm taşınmaz.
Taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfta 10 Katlı 2 adet mesken olarak kullanılan Apartmanlar vardır. Ana taşınmaz Fetihli sokağa ve Aziz Mahmut Hüdai caddesine cepheli konumdadır. Taşınmazın zemin katı ve normal katları mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz bulunduğu ana yapının zemin Katında (2) kapı numaralı taşınmaz olup, ipotek veren/malik kullanımındadır. Çevre yapılaşmalar planlı modern yapılaşmalardır. Taşınmazın bulunduğu konumu değerine olumlu katkı yaparken Şeker Fabrikası ise değerine gürültü ve hava kirliliği yönünden olumsuz etki yapmaktadır.
Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, resmi kurumlara, şehir merkezine ve ana yollara yakın konumdadır. Ana yollara, Kampus alanlarına, Otogara, Büyük Organize Sanayi bölgelerine uzak konumdadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Sivaslı Alikemal Caddesine 50 metre, Beyşehir Caddesine 430 metre, YHT garına 1.70 km ve vilayet merkezine 3.50 km mesafededir.
Kıymet takdirine konu taşınmaz, bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Apartman giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılıdır. 2 asansör bulunmaktadır. Giriş zemin mermer, merdiven ve sahanlıkları mermer kaplama, giriş duvarları tavana kadar mermer lambiri kaplama, merdiven korkulukları alüminyum doğramadır.
Parsel çevresi bahçe duvarı ile çevrili ve çevre düzenlemesi yapılmış açık otoparkı bulunmaktadır. Mesken antre, 4 oda, salon, mutfak, hol, ebeveyn duşu, lavabo, tuvalet, 2 balkondan oluşmaktadır. Evin giriş çelik kapı, iç kapılar ahşap panel ve pencereleri ahşap görünümlü pvc doğramadan yapılıdır. Antre ve koridor duvarlar alçı sıvalı ve boyalıdır. Salon duvarları dekoratif duvar kağıdı kaplıdır. Tavanlarda dekoratif alçıpan asma tavan vardır. Islak alanlar seramik kaplama, odaların tabanı laminat parke kaplıdır. Banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda duşa kabin, Hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Ebeveyn banyosunda duşakabin, klozet ve lavabo vardır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama, mermerit/policor tezgah bulunmaktadır. Lavabo da Hilton lavabosu vardır. Mesken merkezi doğalgaz kaloriferlidir. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatı bulunmaktadır. Mesken Kuzey-Batı cepheli olup, brüt 200,00 m² ve net alanı 176,00 m²'dir. Ana taşınmaz Onaylı Mimari projesine göre, IV. Sınıf A Grubu Betonarme Karkas yapılara girmektedir.
Adresi : Dedekorkut Mah. Aziz Mahmut Hüdai Cad. A blok No: 4/2 Meram/Konya
İmar Durumu : Meram İlçesi, Dedekorkut Mahallesi, 27103 Ada, 4 parselin imar durumu ile ilgili Meram Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik müdürlüğü tarafından gönderilen 11.11.2019 tarih 11728 sayılı imar durumu belgesine göre taşınmaz planda mesken sahası içerisinde yer almaktadır. TAKS: 0,25E: 1.80, hmaxs: serbest olarak belirlenmiş. Parsel, imar uygulaması görmüş imar parselidir. Ana yapıya ait 2010 tarih 11/47-48 sayı numarası inşaat ruhsatı alınmış.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : -AT bu parsel üzerindeki plan Etibank Genel Müdürlüğüne aittir (4277 ada, 8 parsel) - Yönetim Planı ve KM ne çevrilmiştir- şerhleri mevcut olup, ihaleye katılanlar ve satın alan şerhlerle birlikte kabul etmiş sayılır.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi İCra Daireleri Mezat Salonu, B blok, Zemin Kat, Konya
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11695 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 26/06/2020
NOT : Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ilanı ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesine,

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR