KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Meram'da 158 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153062
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ABDÜLAZİZ MAH. / ALAADDİN
Oda Sayısı : 3+1
: 158
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12829 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2020 13:40
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 13:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA10. İCRA DAİRESİ
2019/12829 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Tapuda Konya ili Meram İlçesi, Abdülaziz Mahallesi, 7 Cilt, 689 Sayfa, 339 Ada, 3 parsel numaralı,158,70 m² yüzölçümlü,Arsa vasıflı ana taşınmazda 2. kat 4 Bağımsız bölüm numaralı, 4/18 arsa paylı, mesken vasıflı taşınmaz.Meram İlçesi, Abdülaziz Mahallesi, 339 Ada, 3 parsel, Meram Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 19.12.2019 tarih ve 2900 sayılı imar durum belgesine göre, taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında ticaret+mesken sahası içerisinde yer almaktadır. Ana taşınmazın üzerinde keşif tarihi itibarı ile zemin + 2 katlı toplamda 3 katlı yapı bulunmaktadır. Konum olarak Şair Fahri sokağa cepheli konumdadır. Taşınmazın zemin katı ve normal katları mesken olarak kullanılmaktadır. Yapılan incelemede Azerbaycanlı Kazım Jalili kiracı olarak oturmaktadır. Taşınmaz Güney cephelidir.Taşınmaz şehir merkezine, alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, resmi kurumlara yakın durumdadır. Otogara, hava limanına, kampus alanlarına ve şehri diğer illere bağlayan ana yollara uzak konumdadır.Taşınmazın etrafında eski yerleşim yerleri vardır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Taşınmaz şehir merkezine yakın olmasından birçok yere yürüme mesafesindedir.Taşınmazın yakın çevresinde Meram KONYA Lisesi, Zübeyde hanım Kız Meslek lisesi, Konya Devlet tiyatrosu, ideal öğrenci yurdu, muhacir pazarı, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü ve anıt alanı bulunmaktadır. Bölgenin Elektrik, su, yol ve kanalizasyon gibi alt yapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmaz Anıt alanına 308 metre, vilayet merkezine 945 metre,YHT Garına 1.10 km, otogara 9.24 km mesafededir.Satışa konu taşınmaz, bulunduğu bodrum+zemin+3 normal kattan oluşan apartmanın, 2.kat, güney cephesinde yer almaktadır. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi taraklı mozaik sıvadır. Apartman giriş kapısı demir doğramadan yapılı ve yağlı boya ile boyalıdır. Giriş zemin, merdiven ve sahanlıkları mozaik kaplama, duvarları 1 m yüksekliğinde mozaik lambiri kaplama,merdiven korkulukları demir doğrama ve üzeri yağlı boyalıdır. Mesken onaylı mimari projesi ve daireye göre; antre, 3 oda, L salon, mutfak, tuvalet, 1 balkon ve holden oluşmaktadır. Evin giriş çelik kapı, iç kapılar ahşaptan ve pencereleri pvc doğramadır. Duvarlar sıvalı ve plastik boyalıdır. Islak alanlar seramik kaplama, odaların tabanı laminat parke kaplıdır. Banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama, suni mermer tezgah bulunmaktadır. Mesken doğalgaz kombi kaloriferlidir.
Adresi : Abdülaziz Mahallesi, Şair Fahri Sokak, No: 19/4 Meram/Konya
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Meram İlçesi, Abdülaziz Mahallesi, 339 Ada, 3 parsel, Meram Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Mmüdürlüğünün 19.12.2019 tarih ve 2900 sayılı imar durum belgesine göre, taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planındaticaret+mesken sahası içerisinde yer almaktadır. İmar bilgi notunda Parsel 3. Derece arkeolojik sit alanıdır. KKVKBK. Müdürlüğünden ve müze müdürlüğünden izin alınması gerekir. Parsel 1/5000 Ölçekli Konya Tarihi Kent Merkezi ve çevresi koruma amaçlı nazım imar planında konut alanları sahasına isabet etmekte olup, imar plan notları geçerlidir. Hafriyat müze müdürlüğünün denetimde yapılacaktır. 16.12.2011 tarih ve 700 sayılı Konya Büyük Şehir Belediye Meclis Kararı ile belirlenen Mevlana Kültür vadisi Kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı kapsamındadır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydından görülebilir.
1. Satış Günü : 14/05/2020 günü 13:40 - 13:45 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 13:40 - 13:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12829 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR