KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Meram'da 119 m² 3+1 mesken icradan satılıktır

KONYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155364
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : ALPASLAN MAH. / TAŞCAMİ
Oda Sayısı : 3+1
: 119
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6635 Esas
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 16:00
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 16:00
Satış Yeri
:
Akabe Mahallesi, Cemil Çiçek Caddesi, Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu-Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 6. İCRA DAİRESİ
2019/6635 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Meram İlçe, 27104 Ada, 2 Parsel, ALPASLAN Mahalle/Köy, 22.476,55m² yüzölçümlü arsa vasıflı ana taşınmazda kurulan kat irtifakına göre A Blok, 4.Kat, 19 bağımsız bölüm numaralı 25/4800 arsa paylı mesken vasıflı, tam hisse ile borçlu adına kayıtlı taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz; B+Z+5 katlı olup, 8 adet bloktan oluşan site içerisinde yer almaktadır. Ana taşınmazın tüm katları meskenlerden oluşmakta olup, her katta 4 adet mesken olmak üzere, toplam 24 adet mesken bulunmaktadır. Bahçede açık otopark ve site girişinde güvenlik kulübesi mevcuttur. Bahçe peyzajı tamamlanmış durumdadır. Apartman giriş kapısı demir doğramadan imaldır. Merdiven boşluğu duvarlarında yaklaşık 150 cm yüksekliğinde fayans kirlilik mevcut olup, kalan kısmı alçı sıva üzeri plastik boyadır. Merdiven sahanlıkları ve kat holleri tabanları ile merdivenler renkli mermer kaplıdır. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz; ana taşınmazın 4.katında bulunan meskendir. Mesken 3 oda, salon, antre, gece holü, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Net iç kullanım alanı 109,87 m² olup, ayrıca toplam 9,48 m² alanlı 2 adet balkonu bulunmaktadır. Balkonlar dahil toplam net kullanım alanı 119,35m²'dir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Giriş holünde vestiyer vardır. Oda tabanları laminat parke, ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır. Tavanlar ve duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Islak hacim duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Banyo tuvalet kapısı beyaz renk PVC doğramadan imaldır. Oda kapıları amerikan panel kapıdır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mutfak tezgâhı bulunmaktadır. Alt ve üst dolaplar arasında fayans kaplama vardır. Pencereler, ısıcamlı PVC doğramadan imaldir. Banyoda duşakabin ve klozet mevcut olup, harici lavabo dolaplı Hilton tipidir. Mesken içi kalorifer tesisatı döşeli olup, bireysel doğalgaz ile ısınmaktadır. Meskende borçlu ikamet etmektedir. Taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak Şanlı Sokak ve Meram Fen Lisesi Caddesi Cephelidir.
Adresi : Alpaslan Mahallesi, Meram Fen Lisesi Caddesi, Meram Toplu Konutları Sitesi 2.Etap A Blok No:31 Kat:4 D:19Meram / KONYA
Yüzölçümü : 119,35 m2
Arsa Payı : 25/4800
İmar Durumu : Belediyenin İmar Durum Belgesine göre taşınmaz; 1/1000 ölçekli imar planında Mesken Sahası alanı içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Akabe Mahallesi, Cemil Çiçek Caddesi, Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu-Karatay/KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6635 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR