KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Meram'da 110 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041379
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : BÜYÜK KOVANAĞZI MAH. / TAŞCAMİ
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4612 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 14:35
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2019/4612 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
A) Tapu Kaydı Bilgileri:
Konya ili, Meram İlçesi Büyükkovanağzı Mahallesi, 2580 ada, 87 parsel 509,00 m² yüzölçümlü , ¼ arsa paylı, 3 katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmaz nitelikli,Zemin kat, 1 nolu bağımsız bölüm niteliği mesken olan taşınmazın, borçlu adınaTam hisse kayıtlı olduğu belirlenmiştir.
B) Adres Bilgileri:
Hacı İsa Efendi Mah. Seraplar Sokak Köksal Apartmanı No:13/1 Meram/Konya adresindedir.
Seraplar Sokak, Kayraklı Sokak, Kartal Sokak, Eltaş Kapısı Sokak ile çevrili yapı adasındadır. Taşınmaz üzerinde bodrum+ zemin+1 katlı apartman mevcut olup; taşınmazın çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.
Taşınmaz kuşbakışı, Azerbaycan Caddesine 120 m ,Gazze Caddesine 250 m, Çeçenistan Caddesine 300 m , Meram Araştırma Hastanesine 2,2 km,Konya Merkeze 3 km mesafededir. Azerbaycan Caddesi, Gazze Caddesi ,Çeçenistan Caddesinden geçen tolu taşıma duraklarına , ibadet hanelere ve okullara yakın konumdadır.
C)İmar Durumu Bilgileri:
Doya içerisinde mevcut Meram Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün İmar Durum Belgesi incelendi. Ana taşınmazın imar planında 2 kat ayrık mesken sahasına isabet ettiği, bina yüksekliğinin 2 kat olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaza 08/06/1979 tarih ve 9/8 sayılı yapı ruhsatı belgesinin alındığı belirlenmiştir.
D) Zeminde Yapılan Taşınmaz Özellikleri:
Taşınmaz; çevresinde altyapı çalışmaları tamamlanmış, meskenler mevcut , alışveriş merkezleri ,toplu taşıma araçları duraklarına ve merkeze yakın bölgededir. Etrafında aynı özelliklerde meskenler ve küçük çaplı iş yerleri bulunmaktadır.Ana bina dış cephesi sıva üzeri yalıtımlı ve dış cephe boyalıdır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Giriş kapısı demir doğrama, apartman içi merdiven korkulukları demir profil, giriş zeminleri , sahanlıklar yerinde dökme beton kaplama ve merdiven basamakları yerinde dökme beton kaplama, duvarları 1 metre taş kaplama ,üzeri boyalıdır. Yapınıneski yapı olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu yapılan dairenin giriş kapısı ahşap kapıdır. İç kapılar ahşap kapı , pencereleri pvc doğramalıdır. Giriş, mutfak, banyo, lavabo- wc, antre , hol ve 3 oda, salon ,balkonlu , daire batı ve kuzey cephelidir.Taşınmazın salon, antre, oda duvarları boyalı , tavanları alçı sıvalı, boyalı, zeminleri taban tahtası kaplı , ıslak zeminler seramik döşelidir. Girişte vestiyer bulunmaktadır.Mutfak dolapları ahşap alt ve üst dolaplı, mermer tezgâhlı ve tezgâh alnı fayanslıdır. Mutfaktan bahçeye açılan bahçe kapısı mevcuttur. Banyo ve wc duvarları fayans kaplama , zeminleri seramik döşelidir. Banyoda klozet vardır.Dairenin balkonlar dahil brüt kullanım alanı 95 m2, net ise 85 m2 dir. Meskene kiracı nezaretinde kıymet takdiri yapılmıştır.
Taşınmaz binanın sınıfını 15.12.1982 gün ve 17899 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel esas alınarak, taşınmaz binanın yıpranma payları 02.12.1982 gün ve 17886 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yıpranma Paylarına İlişkin Oranları Gösterir Cetvel esas alınarak, birim maliyetler, 16.07.1985 tarih ve 85/9707 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Mimarlık ve Mühendislik Şartnamesinin hizmet bedellerinde kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre değerlendirilmiştir. Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvele göre 2.sınıf konut yapılara girdiği , Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde olan bir yapı olduğu , taşınmaza 08/06/1979 tarih ve 9/8 sayılı yapı ruhsat belgesinin alındığı, balkonlar dahil brüt kullanım alanı 110 m2, net ise 98 m2 olduğu belirlenmiş, Meram Belediyesi emlak vergisine arsa rayiç m2 birim değerinin 46,99 TL olduğu belirlenmiştir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 18/10/1978 TARİH VE 13041 YEVMİYE NO İLE İŞ BU SATIŞA KONU OLAN TAŞINMAZIN BULUNDUĞU 87 PARSEL ALEYHİNE 88-89-90 PARSELLER LEHİNE GEÇİT HAKKI VARDIR.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesi, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4612 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR