KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Melikşah Mahallesi'nde 165 m² 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037367
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : MELİKŞAH MAH. / MERAM
Oda Sayısı : 4+1
: 165
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3624 Esas
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 16:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/3624 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Konya İli, Meram ilçesi, Melikşah Mah., 4576 Ada, 117 Parsel, 22 Cilt, 2087 Sayfada Kayıtlı, 46/1000 Arsa Paylı, 2.545,00 m2 yüzölçümlü, A Blokta Onaltı B Blokta Sekiz Olmak üzere toplam Yirmi Dört Daireli Kargir Apartman vasıflı ana taşınmaz üzerinde, A Blok, Birinci Kat, 8 Bağımsız Bölüm Nolu Mesken vasıflı taşınmaz.
Taşınmazında içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak Güler Sokak ve Habacı Sokak kesişiminde Güler Sokak cephelidir. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfla apartmanlar vardır. Çevre düzenlemesi yapılmış ve kullanılır durumdadır. Taşınmazın bulunduğu yer merkeze kısmen yakın durumundadır. Çevresinde eski ve yeni yapılaşmalar vardır. Ekonomik, sosyal ve kültürel yönden hızlı gelişim içerisindedir. Çevre yapılaşmalar genel olarak kısmen zemin katları ticari üst katlar mesken amaçlıdır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak şehir merkezine, resmi kurumlara, alışveriş ve iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, ana yollara yakın, Otogara, Hava Limanına, Büyük Organize Sanayi bölgelerine uzak konumdadır.Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, merkezin birçok yerine yürüme mesafesindedir. Çevre ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.Taşınmaz; Otogara 10 km, YHT Garı'na 1,5 km mesafededir. Taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz; B+Z+3 katlı olup, tek blok halinde 2 adet girişten oluşmaktadır. Her girişin her katında 2 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana taşınmaz giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu tabanları ile iç merdiven basamakları renkli mermer kaplamadır. Merdiven korkuluğu demir doğramadan imal olup ahşap küpeşteleri bulunmaktadır. Merdiven boşluğu duvar ve tavanları fasarit sıva ve boyalıdır. Binada doğalgaz bulunmaktadır. Bina çatı kaplaması kiremit kaplamadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmaz; B+Z+3 katlı apartmanın 1. katında bulunan meskendir. Onaylı projesine göre meskenin net iç büyüklüğü 154,59 m2 olup, 10,50 m2 alanlı 2 adet balkon bulunmaktadır. Balkon dahil net kullanım alanı 165,09 m2 dir. 4 oda, salon, mutfak, hol, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Giriş holünde vestiyer vardır. Oda kapılarında amerikan panel kapı kullanılmıştır. Oda tabanları laminat parke, hol ve ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır. Oda duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Tavanlar dekoratif asma tavandır. Banyo, tuvalet, lavabo ve mutfak duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mermer tezgâhı ve ankastre ürünler bulunmaktadır. Daire içi kalorifer tesisatı döşeli olup, doğalgaz ile ısınmaktadır. Taşınmaz; Melikşah Mahallesi Güler Sokak No:21 Kat:1 İç Kapı No: 4 Meram/KONYA adresinde olup, kat mülkiyetlidir.Taşınmaz, 4+1 olup, mimari projesine göre; (balkonlar dahil) net büyüklüğü 165,09 m2 dir. Taşınmaz üç cepheli olup; güney, kuzey ve doğu cephe konumludur.

Adresi : Melikşah Mahallesi Güler Sokak No:21 Kat:1 İç Kapı No:4 Meram/KONYA
Yüzölçümü : 2.545,00 m2

Arsa Payı : 46/1000
İmar Durumu : Taşınmaz; 1/1000 ölçekli imar planında 4 Kat Mesken Sahası içerisinde yer almaktadır. Bina; 1988 yılında ruhsatlandırılmıştır. 2018 yılı emlak vergisine esas arsa m2 birim değeri 151,21 TL/m2dir. Taşınmaz; kat mülkiyetlidir.

Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3624 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR