KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya Medrese'de 145 m² 3+1 mesken icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112042
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 147
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU''DA BUGÜN 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/453 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2019/453 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Selçuklu İlçe, 2148 Ada, 72 Parsel, MEDRESE Mahalle/Köy, 12. katta 27 nolu b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Medrese Mahallesi,2148 ada 72 nolu parsel 1/100 ölçekli uygulama imar planında 13 kat blok ticaret alanına isabet etmektedir.Parsel uygulama görmüş, imar parselidir.Üzerindeki ana yapıya ait 1978 tarih 10/19 sayı ile inşaatına müsaade edilmiş.
TAŞINMAZIN KONUMU HALİ HAZIR DURUMU VE ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ:
Kıymet takdirine konu taşınmazında içerisinde bulunduğu Medrese Mahallesi,2148 ada 72 nolu parsel,Konum olarak Ahmet Hilmi Nalçacı caddesine ve yeşil bahar sokaklara cepheli konumdadır. Ana taşınma üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfta zemin katı dükkan ve normal katları mesken olarak kullanılan apartman vardır.Yapılan incelemede taşınmazda kiracı Fatih Bekdik oturmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmış durumdadır. Ana taşın konum olarakeğitim kurumlarına, resmi dairelere ve alışveriş merkezlerine sağlık merkezlerine, sosyal donatı alanlarına ve şehir merkezine yakın mesafesindedir. Şehrin bir çok yerine yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde Konya Numune hastanesi, Hazım Uluşahin İlkokulu, Konya emniyet müdürlüğü hizmet binası, Musalla mezarlığı, kule site alışveriş merkezi, toptan gıdacılar ve konya büyük şehir belediyesi ile birlikte Nalçacı caddesi üzerinde iş yerleri, bankalar ve yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bölge kültürel ve sosyal yönden gelişmiş durumdadır. Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu iyi olup , tramvay, otobüs ve minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır.Taşınmaz Numune hastanesine 300 metre, Kule siteye 720 metre, Konya Büyük Şehir Belediyesine 780 metre, otogara 7.70 km , Selçuklu Belediyesine 7.22 km , YHT garına 2.20 km ve vilayet merkezine 1.45 km mesafededir.Medrese Mahallesi, 2148 ada 72 nolu parselde, 12. Kat, 27bağımsız bölüm nolu mesken: Onaylı mimari projesi ve emsallerine göre, Doğu ve batı cepheli olup;mesken balkonlar dahil net 145.57 m² kullanım alanlı alanlıdır. Mesken, antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, kiler, lavabo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik, iç kapılar ve pencereler ahşap ve boyalı,kuru alanlar laminat/taban tahtası, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Duvarlar sıva üzeri plastik boyalı, tavanları kartonpiyer yapılıdır. Mutfak tezgâhın altı ve üstünde dolapları vardır, dolaplar arası seramik kaplıdır. Lavabo, wc ve banyo duvarları fayans kaplıdır. Mesken merkezi doğalgaz kaloriferlidir. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır.Ana yapı, bodrum, zemin, 12 normal katlıdır. Ana yapı giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılı, rüzgarlığı ahşap doğrama, giriş katı tabanı karo mozaik, merdivenleri ve kat sahanlıkları mermer kaplama, giriş katı duvarları mozaik lambri, merdivenler demir doğrama korkulukludur. Dış cephesi sıvalı ve boyalı, ahşap çatılı ve üzeri kiremitle örtülüdür. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Feritpaşa Mh. Ahmet Hilmi Nalçacı Cad. N.50 Kat:12 No:23Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 145,57 m2 balkonlar dahil net

Arsa Payı : 1/32
İmar Durumu : İnşaat tarzı 13 kat blok ticaret sahasına isabet etmektedir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 190.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/453 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR