KULU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Kulu'da bulunan 2 adet tek katlı ev ve müştemilatlar icradan satılıktır

KULU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076989
Şehir : Konya / Kulu
Semt-Mahalle : ARŞINCI MAH. / KULU
: 3294
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZ KULU 04.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/93 Talimat
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:15
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:15
Satış Yeri
:
Camikebir Mahallesi Kutbettin Gündüz Cad Kulu Kütüphanesi Salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KULU İCRA DAİRESİ
2019/93 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Kulu İlçe, 135 Ada, 9 Parsel, Arşıncı Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkiinde bulunan, düz topoğrafik yapıya sahip, geometrik olarak üçgen şekline benzeyen, kuzey doğusunda yaklaşık 110 metre, güney batısında yaklaşık 110 metre sokak cepnesi bulunan, " Orta Yoğunlukta Konut Alanı" vasıflı, üzerinde herhangi bir yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi ve onaylı mimari projesi olmayan, 2 parça olarak kullanılan, üzerinde brüt 115 m² ve 140 m² oturumuna sahip 2 adet tek katlı ev, 125 m² müştemilat bulunduğu, yapıların dış cephe boyasının yapıldığı, giriş kapısını demir olduğu, pencerelerin PVC olan, bahçe girişi güneybatı cepheden sağlanan, her ikisi de mesken olarak kullanılan, bahçede çeşitli meyve ağaçları olan, kadastral açıdan yerine uygun taşınmaz
Adresi : Arşıncı Mahallesi 142111 Sk no : 4 ve 4/1 Kulu / KONYA
Yüzölçümü : 3.294,57 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Dosya içersinde bulunan Kulu Belediyesi 1/1000 ölçekli imar planında ; Ayrık nizam TAKS=0.20,EMSAL=0.40 2kata imarlı olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 220.000,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Camikebir Mahallesi Kutbettin Gündüz Cad Kulu Kütüphanesi Salonunda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK 127.madmdesi gereğince iş bu satış ilanının tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmasına,
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/93 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR