KULU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Kulu'da 187 m² kargir ev ve arsası icradan satılıktır

KULU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069482
Şehir : Konya / Kulu
Semt-Mahalle : YARAŞLI MAH. / KULU
: 187
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZ KULU 21.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/34 Talimat
Muhammen Bedeli
:
135,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mahallesi Kutbettin Gündüz Cad Kulu Kütüphanesi Salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KULU İCRA DAİRESİ
2019/34 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Kulu İlçe, 162 Ada, 13 Parsel, Yaraşlı Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkiinde yer alan, düz topografik yapıya sahip, geometrik olarak dikdörtgen şekline benzeyen, güneydoğu cephesinde 33 metre sokak cephesi bulunan, orta derinliği 50 metre olan, " Orta Yoğunlukta Konut Alanı " vasıflı herhangi bir yapı ruhsatı olmayan, yapı kullanma izin belgesi ve onaylı mimari projesi bulunmayan, taşınmaz üzerinde brüt 187 m² kullanım alanlı kargir ev bulunan, dış cephesi badana boyalı, giriş kapısı çelik ve pencereleri PVC doğrama, bahçe girişi güneydoğu cephesinden evin girişi de binanın aynı cephesinden ve zemin kat düzeyinden sağlanan, keşif sırasında dolu, mesken olarak kullanılan kadastral açıdan yerine uygun, tapuda arsa vasıflı taşınmaz
Adresi : Yaraşlı Mah. 143929 Sk no : 8 Kulu / KONYA
Yüzölçümü : 1.705,29 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Kulu Belediyesinden alınan 1/25000 ölçekli Kuzey Konya Planlama Alt Bölgesi Nazım İmar Planı ve Plan Notları ( TAKS=0.40, EMSAL=0,80, 2 KAT İMARLI ) Kapsamında kalmaktadır.
Kıymeti : 135.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Camikebir Mahallesi Kutbettin Gündüz Cad Kulu Kütüphanesi Salonunda
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127.maddesi gereğince iş bu satış ilanının tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgliler hakkında da tebligat yerine kaim olmasına, bu hususun ilana şerh edilmesine, 7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR