KULU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Kulu'da 172 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KULU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049006
Şehir : Konya / Kulu
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / KULU
Oda Sayısı : 3+1
: 172
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZ KULU 16.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/661 Esas
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mahallesi Kutbettin Gündüz Cad Kulu Kütüphanesi Salonunda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KULU İCRA DAİRESİ
2016/661 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Kulu İlçe, 212 Ada, 33 Parsel, Camikebir Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm olup, taşınmazın yer aldığı 523,50 m² olan bina karkas yapı tarzında inşa edilen,1 bodrum kat, zemit kat ve 4 normal kat olarak 6 kattan oluşur, blokların zeminde 6 adet dükkan, normal katların her birinde 2 şer adet daire olmak üzere her blokta 14 daire bulunur, dış cephe akrilik esaslı dış cephe boyası olup, bina girişi kuzey cephesi üzerinden olup, kapısı aliminyum profildir, 7 nolu bağımsız bölümün kullanım alanı, 149 m² ve 88 m² ( Balkon ) olmak üzere 237 m², net kullanım alanı 172, brüt kullanım alanı 193 m² dir. Mimari projesine göre 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 adet balkon hacimlerinden oluşan,elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut, ısıtması kalorifer ile sağlanan, 16 yaşında olan kat mülkiyetine geçmiş olan bağımsız bölüm.
Adresi : Camikebir Mah. Atatürk Caddesi
Yüzölçümü : 172 m²
Arsa Payı : 3/78
İmar Durumu : Kulu Belediyesinden alınan imar planında ; Bitişik nizam 5 kat Konut
sahasına ikamet etmektedir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yapı Kredi Bankasının ipoteği ve çeşitli dosyalara ait hacizler

1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Camikebir Mahallesi Kutbettin Gündüz Cad Kulu Kütüphanesi Salonunda

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde, elektronik ortamda yapılan iş bu ilanın "elektronik ortamda ilan yapılmıştır" ibaresiyle tebliğ yerine geçmesine,
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/661 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR