KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Kozağaç Mahallesi'nde 82 m² tek katlı ev ve arsası mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01106528
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : KOZAĞAÇ MAH. / LALEBAHÇE
: 1266
Yayınlandığı Gazeteler

BBN HABER 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/89 Satış
Muhammen Bedeli
:
365,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 11:50
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 11:50
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/89 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Meram İlçesi, Kozağaç mahallesi, 15002 Ada, 8 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz vasfının arsa olmasına rağmen üzerinde yaklaşık bürüt alanı 82,32 m² olan bodrum+ tek katlı ev ile birlikte muhtelif cins ve yaşta ağaçlar bulunmaktadır. Taşınmaz betonarme yığma olarak ruhsatsız olarak yapılmış ve 1 oda, salon+ Amerikan mutfak, antre, banyo, lavabo, tuvalet ve balkondan oluşmaktadır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplı, odaların zemini ise laminat parke ile kaplı durumdadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ise amerikan kapıdır. Pencereler pvc doğramadan imal edilmiş olup ısıcamlıdır. Girişte vestiyer dolabı vardır. Islak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans kaplı vaziyettedir. Diğer mahallerin duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Tavanlarda pvc lambiri asma tavan vardır. Mutfak alt ve üst dolapları yapılı durumda olup granit tezgâh mevcuttur. Banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo vardır. Isınma sobalı olup, çatısında güneş enerjisi, arka kısımda bulunan balkonun altında yaklaşık 14,00 m² depo bulunmaktadır. Bina dört cepheli olup yaklaşık brüt 73,80 m² ve balkon kısmı da 14,00 m² dir. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatısı ahşap üzeri arduvazlı membran kaplamadır. Parselin etrafı dikenli tel ve çitle çevrilidir. Profil demir doğramadan bahçe giriş kapısı ve garaj kapısı bulunmaktadır. Taşınmazın geri kalan kısmı boş vaziyette olup herhangi bir kullanım bulunmamaktadır.Bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Yapılaşmalar plana uygun 2 kat ayrık nizam yapılaşmalarla birlikte yine imara uygun olmayan tek ve 2 katlı yapılaşmalar bulunmaktadır. Taşınmaz; Meram Belediyesi’ne 8.8 km, YHT Garı’na 9.34 km, Otogara 18.93 km , Hatıp Caddesi’ne 410 metre,Antalya Çevreyolu Caddesi’ne 1.37 km ve vilayet merkezine 10.96 km mesafededir.
Adresi : Kozağaç Mahallesi Mansuroğlu No: 25 Meram/KONYA
Yüzölçümü : 1.266 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında 1000 m² bir evİkiz ayrık Mesken Sahasına ve yola isabet etmekte olup 2 kata imarlıdır. İmar parametreleri TAKS:0,25 ve KAKS:0,35 olarak belirtilmiştir. Parsel üzerine imar çapında belirtilen şartlarda yapı yapılamayacak olup, sebebi, üzerinden yüksek gerilim enerji nakil hattı geçmesi sebebiyle tek katlı bina yapılabilecektir. Dava konusu parsel, imar uygulaması görmüş imar Parselidir.
Kıymeti : 365.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 11:50 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 11:50 - 11:55 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/89 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR