KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Kozağaç Mahallesi'nde 175 m² 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031696
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : KOZAĞAÇ MAH. / LALEBAHÇE
Oda Sayısı : 4+1
: 175
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ HABER 31.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/315 Talimat
Muhammen Bedeli
:
95,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:10
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/315 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

ÖZELLİKLERİ :Konya İli, Meram İlçesi, Kozağaç mahallesi,6 CİLT 531 SAYFA ,27108 ADA 1 PARSELDE KAYITLI 47.627,21 M2 ALANLI arsanın üzerine yapılmış 9 adet bloktan oluşan site içinde ,bodrum katı, zemin katı, ,9 normal katı ve dubleks katı olan ana yapının D bloğunda, zemin kat +yedinci normal katında , 16 bağımsız bölüm no'lu 15/7940 arsa paylı dairenin tamamı borçlu adıına kayıtlıdır.Meskene ait arsa payı 89,97 m2 dir. Satışa konu mesken, Kozağaç Mahallesinde, Kozağaç parkına yaklaşık 2 km güney batısında, şehinr merkezinden 15 km uzaklıkta , kuzeyinde Antalya çevreyoluna 1,5 km mesafede bulunmaktadır.Taşınmaz belediye hizmetlerinin bir kısmından yararlanmakta ve alt yapısı kısmen tamamlanmıştır. Satışa konu mesken zemin+9 katlı binanın7. normal katında olup,16 bb nolu dairedir.Taşınmaz 4 oda, salon, mutfak, antre , hol ,,WC -Lavabo,banyo, mutfak ve iki adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Mesken yaklaşık balkonlar dahil Brüt 175,00 m2 , balkonlar dahil NET: 149,00 m2 'dir.Daire giriş kapısı ve oda kapıları monte edilmemiş, pencereler ahşap doğramadır. Islak hacimlerin zemini şaplı tesviye betonu, duvarları fayans kaplıdır. Salon ve oda zeminleri şaplı tesviye betonu,duvarlar ince sıvalıdır. Tavanlar da ince sıvalıdır. Taşınmazın yer kaplaması, sıhhi tesisat armatürleri, lavabo, klozet, mutfak dolabı, elektrik armatürleri , kapıları ve boyası yoktur.Taşınmaz natamam vaziyettedir. Keşif esnasında hiçbir inşai faaliyetin bulunmadığı,yapının zaman içerisinde doğa şartları nedeniylede formasyona uğradığı ve inşai yapısında bozulmalar olduğu görülmüştür. Site içinde çevre düzenlemesi mevcut değildir. Satışa konu taşınmazın bulunduğu D blok 25.04.2006 yılında ve 4/10 sayılı yapı ruhsatı ile inşaatı namüsade edilen binanın bodrum katı ,zemin katı odkuz adet normal katıve dubleks katı vardır.Ana taşınmazın dış duvar yüzeyleri yalıtımlı, harç sıvalı ve akrilik boyalı olup zaman içerisinde deformasyona uğramış ve bozulmalar meydana gelmiştir. Ana taşınmazın dış merdivenleri mermer kaplamadır. Blok giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar brüt beton olup merdiven korkulukları alüminyum mevcut değildir. Duvarı ince sıvalıdır. Çevre düzenlemesi ve planlanan otopark , sosyal kültürel tesisler, dini tesisler,sağlık ve ticaret alanları inşaa edilmemiştir. Site içinde blokların bazıları kaba inşaat seviyesindedir. Parselin bir kısmında beton bahçe ihata duvarı vardır, bir kısmı açıktır.Giriş kapısı güvenlikli olarak planlanmıştır.
Adresi : Kozağaç Mahallesi, Ürgüp Sokağa Cepheli, Gedavet Konutları, Ceviz Sitesi, D Blok ) Meram Konya 'Dır.Meram / KONYA
Yüzölçümü : 149 m2 ( NET)
Arsa Payı : 15/7940
İmar Durumu : İnşaat tarzı Mesken sahasına isabet etmekte,imar kanununun 18. mad si uygulanmaktadır.Parselin DOP kesilmiş veimar parseli olduğu bildirilmiştir. Ayrıntısı dosyasındadır.
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDADIR.
1. Satış Günü : 23/09/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KAT Z-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/315 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR