KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya/Kozağaç Mahallesi'nde 118 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01018231
Şehir : Konya / Meram
Semt-Mahalle : KOZAĞAÇ MAH. / LALEBAHÇE
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 28.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2543 Esas
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
17.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat mezat salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2019/2543 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 14746 Ada, 1 Parsel, KOZAĞAÇ Mahalle, A Blokta zemin katta 2 b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdirine konu taşınmaz konum olarak, Ilıcak, Selman ve Ars sokaklara cepheli konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Taşınmazın bulunduğu yer, konum olarak merkeze, alışveriş ve iş merkezlerine, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, resmi kurumlara, YHT garına, oto gara, hava limanına büyük organize sanayi bölgelerine uzak konumdadır .Taşınmazın yakın çevresinde, Kozağaç Mesleki Teknik Anadolu lisesi,Kozağaç parkı ile birlikte yerleşim yerleri ve kamusal alanlar bulunmaktadır. Taşınmazın bahçe duvarı dekoratif , çevre düzenlemesi yapılmış, site içerisinde güvenlik yok, doluluk oranı henüz çok az. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.Taşınmaz Meram Belediyesine 7.32 km, oto gara 18.04 km,Antalya Çevre yolu Caddesine 284 metre , Hatıp caddesine 880 metre, YHT garına 8.53 kmve vilayet merkezine 10.22 km mesafededir. Doğu-batı cepheli, zemin kat A Blok 2 bağımsız bölüm numaralı kapı numarası 2 olan mesken brüt 118,00 m² ve balkon dahil net 107,49 m² alanlıdır. Onaylı Mimari projesi ve emsal daireye göre; Kıymet takdiri konu mesken, antre, hol, salon, 3 oda, banyo, ebeveyn duşu, mutfak, lavabo, wc ve balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar laminat parke,ıslak alanlar seramik kaplıdır. Odaların duvarları alçı sıva üzeri boyalı/ dekoratif duvar kağıdı vardır. Giriş kapısı çelik, diğer iç kapılar ahşap panel ve pencereler ahşap görünümlü PVC doğramadır. Pencerelerde panjur takılıdır. Mutfakta tezgâhın altı ve üstünde mutfak dolapları vardır Banyo, wc ve lavabo duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.Banyoda, klozet, duşa kabin ve lavabo vardır. Odalarda kartonpiyer ve dekoratif perde bantı bulunmaktadır. Kaloriferli ve elektrik, su tesisatları vardır. Konya İli, Meram İlçesi, Kozağaç Mahallesinde bulunan tapunun 14746 ada, 1 parsel numarasında kayıtlı gayrimenkul üzerine 11.11.2016 tarih ve 21/17 sayılı inşaat ruhsatıyla müsaade edilen inşaata kat irtifakı tesisi kurulan, ana yapı giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, giriş duvarları alçı sıvalı ve boyalı,merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılıdır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çatısı teras çatı ve üzeri seramik kaplıdır. Taşınmazın etrafı dekoratif bahçe duvarı ile çevrili ve kapalı otopark alanı vardır. Taşınmaz doğu batıcephe konumluboş durumda olup, herhangi bir kullanım bulunmamaktadır. Ayrınıtıl bilgi dosyasındadır.
Adresi : Kozağaç Mah. Ilıcak Sk. No.9/C Meram/KONYA
Yüzölçümü : 107,49 m2 Net kullanım alanı

Arsa Payı : 42/600
İmar Durumu : 2 Kat ayrık mesken sahasına isabet etmekte olup ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 270.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 17/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat mezat salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2543 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR