KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Kılıçarslan Mahallesi'nde 136 m² daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00950060
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : KILINÇARSLAN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 136
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MERAM 21.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8853 Esas
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 14:10
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYIİCRA DAİRELERİ MÜZAYEDE SALONU ZEMİN KAT Z 18-19 KONYA KARATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2018/8853 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Kılıçarslan Mahallesi, 1 Cilt, 63 Sayfa, 28843 Ada, 6 parsel numaralı, 2.356,00 m² yüzölçümlü, Betonarme 10 katlı Apartman ve Arsası vasıflı ana taşınmazda, 6.kat 25 Bağımsız bölüm numaralı, 65/2350 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmazın, 10katlı Betonarme apartmanın olduğu, zemin katları ticari, normal katları mesken olarak kullanıldığı, tespit tarihi itibariyle boş durumda olduğu,çevre düzenlemesi yapılmış, açık oto parkı vardır.Ana taşınmaz konum olarak Kılıçarslan mahallesi Şair Seyfi ve otluk beli sokaklara cepheli konumda, etrafı duvarla çevrili ve çevre düzenlemesi yapılmış durumda.bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış olup devam etmektedir. alışveriş merkezlerine, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine ,eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına, otogara, Selçuklu Belediyesine yakın konumda, Bölge Sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır,yakın çevresinde 780 metre güneybatısında Rabia Karatekin İlkokulu ve 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu Anadolu Lisesi, 160 metre doğusunda Alaaddin İlkokulu, 300 metre kuzeyinde Büyük Bayram İlkokulu, 700 metre kuzeyinde Dedeman Otel, 750metre kuzeyinde Otel Anemon, 1.24 km güneyinde Konya Büyük Şehir Belediyesi, 1.5 km güneyinde Kültür parkvardır.Rauf Denktaş Caddesine 120 metre, Şefikcan caddesine 800 metre, Çevre yolu caddesine 560 metre, otogara 7.46 km, YHT garına 2.41km ve vilayet merkezine 2.47 km mesafededir. Kuzey- Batı cephelidir,dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Ana binanın giriş kapısı alüminyum doğramadan yapılı, giriş zemin, merdiven ve sahanlıkları dekoratif mermer, merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. İki asansörlüdür. Açık otoparkı olup çevre düzenlemesi yapılıdır. Oyun alanı ve kamelyaları vardır.Zemin katta bulunan mesken, antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, hol ve 3 balkondan oluşmaktadır. Mesken net alanı 136,54 m² dir. Evin giriş çelik kapı, iç kapılar ahşap panel ve pencereleri ahşap görünümlü PVC doğramadır. Antre, oturma odası ve salon duvarları dekoratif duvar kağıdı ve diğer duvarlar alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Salon ve antre de dekoratif alçıpan asma tavan vardır. Islak alanlar seramik kaplama, oda tabanları, antre ve holler laminat parke kaplıdır. Banyo ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mermerit tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında dekoratif fayans kaplama bulunmaktadır. Banyoda duşakabin, klozet ve Hilton lavabo vardır. Islak hacimlerin tavanı karolam asma tavandır. Yatak odası ve çocuk odasında gardolapları vardır. Balkonlar cam kapama sistemi ile kaplıdır. Merkezi ısınma doğalgaz kaloriferlidir. Doğalgaz, elektrik ve su tesisatı mevcuttur. Bilirkişilerce taşınmaza 290.000,00.-TL olarak değertespitiyapılmıştır
Adresi : KılıçarslanMahallesi, Şair Seyfi SokakNo: 14/23 Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 2.356 m2

Arsa Payı : 65/2350
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Kılıçarslan Mahallesi, 28843 Ada, 6 noluparsel, Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 13.09.2018 tarih ve2933sayılı imar durum belgesine göre taşınmazmesken sahasına isabet etmektedir . Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir.Üzerindeki yapıya ait 2009 tarih 1127/376 sayı numaralı inşaat ruhsatı vardır.
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : " Taşınmazın 5582 sy. Yasa kapsamında açılan sabit faiz konut finansman kredi finansman sözleşmesinin teminatında yer almakta olup, 5582 sy. Yasanın 35. Maddesi gereğince de bu tip satışlar tüm ihale alıcısı açısından KDV'den MUAFTIR."
Kaydındaki Şerhler :tapu kaydında yazıldığı üzere, taşınmaz kaydında aile konut şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYIİCRA DAİRELERİ MÜZAYEDE SALONU ZEMİN KAT Z 18-19 KONYA KARATAY
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8853 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR