KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Keçeciler Mahallesi'nde 150 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061992
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/462 Talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU; ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z19 KARATAY - KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2019/462 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, Keçeçiler mahallesi 22335 Ada, 3 Parsel, 5 bağmısız bölüm sayılı taşınmazın satışı yapılacaktır Taşınmaz Konya İli, Karatay İlçesi, Keçeciler mahallesi, Araplar caddesine cepheli, no: 64 deki ana yapının zemin kat + üçüncü normal katında bulunan iç kapı numarası 5 olan yaklaşık güney batı güney doğu cepheli dairedir. Bu dairenin arsa payı 53/584 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 53/584 x 584,0 m2: 53,0 m2 dir. Daire; antre, salon, üç oda, banyo, tuvalet, mutfak ve holden ibarettir. İki adet balkon vardır. Brüt inşaat alanı 173 m2, net inşaat alanı ise 150 m2 civarındadır. Bu net inşaat alanına 20,86 m2 balkonlar dahildir. Salon ve oda tabanlarına kaplaması yapılmamıştır. Sulu kısımların tabanına seramik döşenmiştir. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, kağıt kaplı, plastik boyalıdır. Giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları paneldir. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğrama olup mermer denizlik vardır. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah üst ve alt dolapları vardır. Banyo, tuvalet iç duvar yüzeyleri tavana kadar fayans kaplıdır. Kalorifer petekleri ile sıva üstü armatür, duy, priz monte edilmemiştir. Elektrik ve su tesisatı vardır. Yapılan keşif sırasında ana yapıda inşaatın devam ettiği gözlenmiştir.
Taşınmazında üzerinde bulunduğu ana yapının bodrum katı, zemin katı, dört adet normal katı vardır. Zemin katta iki adet dükkan, normal katlarda ikişer daire vardır. Ana yapı üzerinde toplam iki adet dükkan ile sekiz adet daire vardır. Ana giriş kapısı alüminyum doğramadır. Giriş tabanına mermer döşenmiştir. Merdiven basamakları mermer olup alüminyum korkuluk vardır. Çalışmayan asansör çevresi mermer kaplıdır.
Adresi : Keçeciler Mah. Araplar Caddesine Cepheli No: 64/5 Karatay / Konya
Yüzölçümü : 150
Arsa Payı : 53/584
İmar Durumu : 26.12.2016 tarih ve 2016/1344-652 sayı ile ruhsat alınmıştır
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : HAciz şerhli mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU; ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z19 KARATAY - KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/462 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR