KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/Karatay'da köy evi ve arsası mahkemeden satılacaktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027850
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : TATLICAK MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 3+1
: 479
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 23.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/50 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
104,250 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat No: Z 18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/50 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, Tatlıcak Mahallesi, 22276 Ada, 5 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz; üzerinde brüt 115 m2 alanlı tek katlı ev bulunmakta olup, Mesken, antre, 3 oda, mabeyn, mutfak, banyo, tuvaletten oluşmaktadır. Evin giriş ve iç kapılar ahşap ve pencereleri ahşap doğramadır. Duvarları ve tavanları sıva üzeri boyalıdır. Islak alanlar beton kaplı ve oda tabanları beton/tahta kaplıdır. Banyo duvarları ve wc duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında mutfak dolapları, üstünde seramik kaplama ve tezgah bulunmaktadır. Isınma şekli sobalıdır. Elektrik ve su tesisatı vardır.Taşınmazın bulunduğu bölge planlı yapılaşmalar henüz tam olarak başlamamıştır. Sebebi burada yaşayan insanların ekonomik olarak yeterli gelire sahip olamadıklarından bu bölgedeki yapıların çoğunluğu imara uygun olmayan tek ve iki katlı kaçak yapılardır.

Adresi : Tatlıcak mahallesi Bahri Sokak No: 15 KARATAY/KONYA
Yüzölçümü : 479 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Karatay Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 03.05.2019 tarih E.4790 sayılı imar durum belgesine göre taşınmaz planda mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmazın vasfı tapu kaydında tarla ise de imar uygulaması görmüş imar parselidir. DOP kesintisi yapılmıştır. Üzerindeki yapılar imara uygun olarak yapılmamıştır.
Kıymeti : 104.250,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat No: Z 18 Müzayede Salonu Konya

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/50 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR